PORTUGALCI U PROBLEMU

Ronaldo propustio kraj sezone Al-Nassra zbog povrede: Nepoznat datum povratka

Kristijano Ronaldo nije nastupio u posljednjoj utakmici sezone Al-Nassra, a to bi mogla biti dobra vijest za "Zmajeve"

Ronaldo: Portugalac se povrijedio. Al Nassr

1.6.2023

Legendarni portugalski napadač Kristijano Ronaldo (Cristiano) propustio je utakmicu Al-Nassra zbog povrede. Njegov Al-Nassr je slavio u posljednjem kolu saudijske lige rezultatom 3:0.

Ronaldo se nije našao ni na klupi, a kao glavni razlog se izdvaja frustrirajući kraj prve sezone u Saudijskoj Arabiji.

Portugalac je postigao 14 golova u 16 utakmica, odigravši skoro sve minute u prvenstvu, osim nekoliko minuta u remiju 1:1 protiv Al-Etifakom prošlog mjseca kada je zamijenjen.

Al-Nassr nije uspio osvojiti nijedan trofej ove sezone i završio je ligu na drugom mjestu, pet bodova iza šampiona Al-Itihada.

Ronaldo je posljednjih sedmica u centru pažnje u BiH jer će on 17. juna sa Portugalom u Lisabonu igrati protiv naše reprezentacije.

Selektor Roberto Martinez je ranije uvrstio Ronalda na spisak krcat svjetskim zvijezdama, a ostaje da vidimo da li je povred ozbiljnija ili će biti u stanju da nastupi protiv reprezentacije BiH.

Podsjetimo, Portugal nakon dva kola ima maksimalnih šest bodova, dok su „Zmajevi“ u dvije utakmice ostvarili jednu pobjedu i jedan poraz.