"PLAVI" SIGURNI

Željezničar uspješno završio pripreme za Evropu: Na Grbavici pao austrijski drugoligaš

Fudbaleri Željezničara su na Grbavici odigrali posljednju pripremnu utakmicu pred evropska takmičenja

Željezničar: Slavili protiv austrijskog drugoligaša. FK Željezničar

5.7.2023

Fudbaleri Željezničara su na Grbavici odigrali posljednju pripremnu utakmicu pred evropska takmičenja. Oni su savladali austrijskog drugoligaša Kapfenberg, a rezultat na kraju utakmice je glasio 2:0 u korist Plavih.

Trener Nermin Bašić je sigurno zadovoljan predstavom svojih igrača, pogotovo nakon blijedog izdanja u prethodnom duelu sa ekipom Tuzla Cityja.

Na Grbavici je viđena prije svega otvorena utakmica, a Željezničar je do vodstva došao u 29. minuti. Nakon gužve u šesnaestercu gostiju iz Austrije, Amoah se najbolje snalazi i loptu šalje u mrežu.

U nastavku utakmice je viđeno dosta promjena, a Željezničar je bio bolji protivnik većim dijelom utakmice.

Do kraja, gol za potvrdu pobjede je postigao Nikola Turunjanin koji je na probi u sarajevskoj ekipi.

Podsjetimo, Željezničar 13. jula igra prvu utakmicu kvalifikacija za Konferencijsku ligu protiv Dinama iz Minska, dok će sedam dana kasnije igrati u Bakuu uzvratnu utakmicu protiv bjeloruske ekipe.