Tok utakmice / Torpedo Kutaisi - Sarajevo 2:2

Fudbaleri Sarajeva započinju svoj pohod u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu

Detalj sa utakmice Torpedo - Sarajevo - Avaz
Almedin Ziljkić - Avaz
Fudbaleri Sarajeva  - Avaz
+1

13.7.2023

Fudbaleri Sarajeva danas započinju svoj nastup u prvom pretkolu Konferencijske lige. Njihov protivnik je gruzijski Torpedo Kutaisi.

Prva utakmica se igra na stadionu „Ramaz Šengelia“ u Kutaisiju.

Pravdu će dijeliti sudija Snir Levi (Levy) iz Izraela. Pomoćnici će mu biti sunarodnjaci Rostislav Talis i Tuval Rahamim.

Tekstualni prijenos možete pratiti na portalu "Avaza".

FT - Gotovo je u Gruziji. Torpedo - Sarajevo 2:2.

90' - Igrat će se 6 minuta sudijske nadoknade.

88' - Pokušao je Mustafić iz daljine udarcem, ali odlazi to visoko preko gola.

87' - Ponovo je bio nesiguran Rogić, ali je uspio uhvatiti loptu.

86' - Novi žuti karton za igrače Sarajeva. Mustafić je dobio samo nekoliko minuta po ulasku u igru.

82' - Nove izmjene u Sarajevu. Viveros, Mustafić i Radović ulaze umjesto Ziljkića, Varešanovića i Durakovića.

80' - Opasna šansa za Torpedo! Kobuladze pogađa okvir gola Sarajeva.

77' - Izmjene u timu Sarajeva. Gulijašvili mijenja Kjeremeha.

74' - Žestok sada sudar Beganovića i Gigaurija. Dobit će sada Beganović žuti karton.

71' - Izlazi Bugridze, ulazi Manjgaladze u redovima Torpeda

71' - Pokušava Varešanović iz daljine, ali odlazi to daleko od gola.

66' - Ponovo Šergelašvili odlično šutira iz slobodnog udarca. Pokazuje svoje majstorstvo.

65' - Prvi karton na utakmici. Dobio ga je Trako, defanzivac Sarajeva.

64' - Opasna šansa za Torpedo! Kakav sada udarac Šergelašvilija sa preko 30 metara, ali ostaje 2:2 u Kutaisiju.

57' - Sjajan prodor Arabidzea, ali dobro blokiraju to igrači Sarajeva.

52' - GOLLL!!! Ma šta se ovo dešava u drugom poluvremenu. Sarajevo je ponovo izjednačilo. Ziljkić je ubacio, Kljajić izletio u prazno i Varešanović pogađa glavom za novo izjednačenje.

48' - GOLLL!!! Vodi ponovo Torpedo. Užasna reakcija odbrane Sarajeva. Bugridze je iskoristio priliku i loše postavljenog Rogića za novo vodstvo gruzijske ekipe.

47' - GOLLL!!! Izjednačava Sarajevo. Kakva je klasa Renan Oliveira. Fenomenalno je Brazilac matirao Kljajića.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Poluvrijeme u Gruziji.

45' - Igrat će se još minuta nadoknade.

44' - GOLLL!!! Torpedo vodi! Sandokadze je lijepo u padu matirao Rogića nakon užasne reakcije defanzivaca Sarajeva.

42' - Poigravao se sada Trako, ali spašava ga Rogić dobrom reakcijom.

41' - Koškanje sada Bugridzea i Solde, ali sudija Levi je to vrlo brzo riješio.

34' - Bugridze je imao sada dobru priliku, ali nije primio loptu kako je trebao i propada najozbiljnija šansa za Torpedo.

33' -  Opasna šansa za Sarajevo! Prvo je zaprijetio Zeljković iz daljine, da bi loptu golman Torpeda odbio do Ziljkića koji je sa 18 metara šutirao pored gola.

32' - Ponovo su dobro kombinovali Beganović i Kjeremeh po desnoj strani, ali će biti samo korner.

27' - Ponovo gužva pred golom Torpeda, ali uspijevaju to domaći igrači izbaciti u korner.

25' - Novi pokušaj fudbalera Sarajeva. Sada je snažno šutirao Zeljković, ali je lopta išla po sredini gola.

22' - Opasna šansa za Sarajevo! Francis Kjeremeh je pogodio prečku poslije kornera

20' - Poigravao se Rogić. Lopta je došla do Arabidzea i ostaje 0:0.

16' - Novi udarac Ziljkića, ali bez problema hvata to Kljajić. Sigurni su golmani na početku utakmice.

15' - Pokušaj sada Arabidzea, ali brani prvi pokušaj domaće ekipe Rogić.

13' - Nesporazum Varešanovića i Oliveire nakon ubačaja Zeljkovića i lopta odlazi preko gola.

11' - Sarajevo je opasniji protivnik. Kjeremeh je slabo zahvatio loptu poslije centaršuta Beganovića sa desne strane.

7' - Oliveira je imao dobar pokušaj sa 25 metara, ali brani to golman Kljajić.

5' - Ponovo opasna šansa za Sarajevo! Poslije uigrane akcije iz kornera Varešanović je pogodio mrežu, ali sa vanjske strane.

4' - Sarajevo će imati prvi korner na utakmici.

3' - Opasna šansa za Sarajevo! Prečka je bila saveznik Torpeda. Ziljkić je pogodio prečku udarcem iz prve sa 18 metara.

1' - Počela je utakmica na stadionu Ramaz Šengelia u Gruziji.

18:58 - Igrači su izašli na teren. Sve je spremno za početak.