BH. FUDBAL

Historijska noć na Mokrom Docu, Široki Brijeg slavio golom iz penala u 88. minuti

Ovo je prva utakmica 2. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine

Sa utakmice na Mokrom Docu - Avaz

4.8.2023

Široki Brijeg je u prvoj utakmici 2. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedio na gostovanju ekipu Posušja rezultatom 2:1.

Bio je ovo prvi meč na Mokrom Docu, stadionu Posušja, koji je odigran pod reflektorijam. Domaći su dobro otvorili utakmicu, zaprijetili već nakon 30 sekundi.

Imali su još nekoliko prilika, ali gosti su ti koji su prvi stigli do gola. Igrao se 32. minut kada je Daniel Lukić doveo Širokobriježane u vodstvo.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 0:1 koji se nije mijenjao sve do 71. minute kada je Dominik Begić dao gol za izjednačenje.

Posušje je pokušalo doći do preokreta. Napali su domaći, a onda šok u 86. minuti. Sudija Antoni Bandić je svirao penal nakon što je Dario Krišto igrao rukom.

Nigerijac Stefen Činedu (Stephen Chinedu) je namjestio loptu i pogodio za tri boda Širokog Brijega.

Na kraju je Posušje meč završilo s igračem manje jer je isključen Zvonimir Begić.