Novi klub za Kejna, ali stare navike: Olmo het-trikom potopio Bajern

RB Lajpcig je uspio osvojiti svoj prvi trofej u sezoni

Lajpcig: Osvojili prvi trofej. AP

12.8.2023

Bajern Minhen i RB Lajpcig igrali su u Superkupu Njemačke, a "Bikovi" su upisali ubjedljivu pobjedu rezultatom 3:0.

Ovu utakmicu obilježio je i debi Herija Kejna (Harry Kane), 120 miliona vrijednog pojačanja, koji će još morati sačekati na prvi trofej u karijeri.

Dani Olmo je načeo Bavarce već u 3. minuti, da bi sljedeći postigao pred sami kraj prvog poluvremena.

Drugi gol je prava poslastica pošto se na nevjerovatan način rolingom uspio provući između dva igrača i petom provući loptu između njih. Nakon toga je loptu odličnim udarcem "provukao" kroz noge golmana Ulrajha (Ulreich).

Treći gol Španac je postigao iz penala i tako postavio konačan rezultat.

RB Lajpcig pobjedom u ovom meču može proslaviti svoj prvi trofej, dok će se Bavarci nadati da im engleski napadač Heri Kejn uz sve pozitivne stvari, ne donosi i nesreću iz Totenhema.