NEVJEROVATAN PREOKRET

Velika drama i pobjeda Al Nasra: Ronaldo i društvo u azijskoj Ligi prvaka

Do 88. minute je Al Nasr bio u rezultatskom zaostatku, a onda je u devet minuta dao tri gola

Slavlja igrača Al Nasra. Twitter

22.8.2023

Al Nasr je nakon velike drame i preokreta pobijedio Al Ahli UAE i izborio grupnu fazu azijske Lige prvaka.

Činilo se da Al Nasr za koji igraju Kristijano Ronaldo (Cristiano), Sadio Mane, Marcelo Brozović, Taliska (Talisca)..., neće imati problema i da će opravdati ulogu favorita.

Tim više jer su poveli u 11. minuti preko Taliske koji je pogodio na asistenciju Brozovića. No, vodstvo je trajalo svega sedam minuta.

Jahja Algasani (Yahja Alghassani) je izjednačio rezultat na 1:1, a potom na samom startu drugog dijela pogodio za preokret svoje ekipe.

Al Nasr je bio na pragu da izgubi Ligu prvaka, a onda je u 88. minuti mrežu Al Ahlija zatresao Sultan Al Ganam. Silovito je Al Nasr napadao i na kraju je Al Ganam donio poravnanje.

Tim iz Saudijske Arabije je namirisao krv, pa je nastavio sa jakim napadima.

Taliska je u 95. minuti iskoristio centaršut sa lijeve strane i zabio za 3:2, a konačnih 4:2 dvije minute kasnije postavio je Brozović na asistenciju Kristijana Ronalda.

Podsjetimo, ranije je Al Sardža našeg Miralema Pjanića obezbijedila grupnu fazu azijske Lige prvaka poslije pobjede nad Traktorom (3:1).