LA LIGA

Sedam golova i mnogo preokreta: Barceloni pripao spektakularan meč

Katalonci su u 15. minuti vodili sa 2:0, a početkom drugog dijela gubili su sa 3:2

Sa utakmice Viljareala i Barcelone. Twitter

27.8.2023

Barcelona i Viljareal odigrali su spektakularan meč 3. kola španske La Lige u kojem su Katalonci na kraju odnijelu pobjedu sa 4:3.

Barcelona je već u 15. minuti imala dva gola prednosti. Prvo je Gavi pogodio u 12., a samo tri minute kasnije mrežu Viljareala zatresao je i Frenki De Jong (Frenkie).

"Žuta podmornica" je znake života pokazala u 26. minuti kada je Huan Fojt (Juan Foyth) dao gol za 1:2, a pred kraj prvog dijela Aleksander Sorlot (Alexander Sorloth) vraća stvari na početak.

Kako je Viljareal završio prvo, tako je počeo drugo poluvrijeme jer je Aleks Baena (Alex) dao gol u 50. minuti za preokret.

No, nije se predavala ni Barcelona. Prvo je Feran Tores (Ferran Torres) dao gol za izjednačenje u 68. minuti, a samo tri minute poslije Robert Levandovski (Lewandowski) je donio preokret Barceloni.