FRANCUSKA LIGA 1

Šok za PSG: Nisu pomogla ni dva gola Mbapea, Parižani će sanjati Nigerijca

Mbape je pogađao u 29. i 87. minuti, ali to nije bilo dovoljno da "Sveci" sa Parka prinčeva izbjegnu poraz

Mofi: Dva gola i asistencija. Twitter

16.9.2023

Veliko iznenađenje viđeno je u 5. kolu francuske Lige 1. Nica je u Parizu savladala aktuelnog prvaka Francuske sa 3:2.

Parižanima nije pomogao ni Kilijan Mbape (Kylian Mbappe) koji je postigao dva pogotka. Nica je povela u 21. minuti preko Terema Mofija (Moffi). Uzvratio je Mbape u 29. minuti.

Novo vodstvo Nici donio je Gaetan Laborde u 53. minuti na dodavanje Mofija, a 15 minuta kasnije mu je uzvratio asistenciju.

Mbape je u 87. minuti postigao gol za 2:3, ali "Sveci" sa Parka prinčeva nisu uspjeli izbjeći poraz.

Inače, prije ove utakmice od navijača PSG-a se oprostio Marko Verati (Marco Verratti) koji nakon 11 godina u klubu seli u Katar.