Marić efektnim autogolom poklonio pobjedu Borcu, Široki Brijeg siguran na Pecari

Borac: Upisao pobjedu. Mondo.ba / Dragan Šutvić

17.9.2023

Utakmice banjalučkog Borca i Posušja, te Širokog Brijega i Zvijezde 09 zatvorile su 7. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Banjalučani su upisali pobjedu nakon teške borbe protiv Posušaka (1:0), a dodatno im je olakšalo utakmicu to što je Frane Maglica dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Ipak, ni to nije bilo dovoljno da se probije odbrana, nego je za to bio potreban fudbaler Posušja.

Ključni detalj se desio na samom kraju utakmice.

Igrala se 86. minuta kada je na jednu dugu loptu defanzivac Ivan Marić čudno reagovao i efektno postigao gol, na njegovu žalost, lopta je završila u mreži gola njegovog tima. Posušje se nakon toga probalo vratiti u utakmicu, ali bezuspješno.

S druge strane, Široki Brijeg je na Pecari slavio protiv Zvijezde 2:1. Širokobriježani su došli do prednosti već u 11. minuti preko Luke Mamića, da bi u 25. Lukić poduplao prednost.

Zvijezda je do kraja uspjela smanjiti prednost golom Veličkovića, ali sve se na tome završilo.

Široki je trenutno 2. sa 13 bodova, odnosno bodom više od trećeplasiranog Borca. Posušje je 6. sa 9 bodova, dok je Zvijezda 09 posljednja sa samo tri osvojena boda u sedam kola.