Velež upisao novu pobjedu i skočio na drugo mjesto

"Rođeni" slavili golovima Nermina Haskića i Adnana Džafića

Sa večerašnje utakmice. HŠK Posušje

6.10.2023

Fudbaleri Veleža savladali su Posušje u prvom meču 10. kola Premijer lige BiH sa 2:1.

"Rođeni" su od samog starta bili bolji rival. Imali su prilike preko Mlinarića i Pršeša, ali rezultat se nije mijenjao. U prvih 45 minuta nije bilo golova, a Velež je poveo početkom drugog dijela.

Edo Vehabović je centrirao, a lopta je od igrača Posušja došla do Nermina Haskića koji poentira glavom.

"Rođeni" su prednost udvostručili u 62. minuti. Orečov šut odbio je Kolić, ali pravo na nogu Adnana Džafiću koji pogađa za 2:0.

Deset minuta kasnije Posušje smanjuje na 2:1. Nakon greške odbrane Begić upućuje prizemni udarac, a lopta prolazi kroz ruke i noge Hadžikiću i završava u mrežu Mostaraca.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, pa je Velež skočio na 2. mjesto sa 17 bodova. Posušje ostaje na 6. mjestu sa 13 bodova.