Incident u Posušju: Navijači Zrinjskog pokušali oteti zastavu od Red Armyja

Jedan navijač Zrinjskog utrčao je u teren i zapalio baklju, ali su ga zaštitari zaustavili u pohodu prema Veležovim pristalicama

Incident u Posušju. Sportsport.ba

28.5.2023

Posušje je u posljednjem kolu Premijer lige BiH savladali Velež (2:1).

Meč je obilježio incident u 80. minuti meča kada je došlo do nereda na tribinama. Naime, navijači Zrinjskog su pokušali oteti transparent od Veležovih navijača, popularne "Red Army".

Pristalice Zrinjskog nisu uspjele u svojoj namjeri zbog pravovremene reakcije Red Armyja i policije. Jedan navijač Zrinjskog utrčao je u teren i zapalio baklju, ali su ga zaštitari zaustavili u pohodu prema Veležovim pristalicama.

Prekid na Mokrom Docu trajao je nekih deset minuta. Inače, pojedini navijači Zrinjskog su bili na ovoj utakmici, iako je njihov tim gostovao u Srebreniku kod Tuzla Sitija (0:3).

Posušje je na kraju došlo do trijumfa. Velež je poveo u 6. minuti preko Nemanje Anđušića. Izjednačio je Tomislav Dadić u 18., a preokret i pobjedu Posušju donio je Gabrijel Boban, pogotkom iz penala u sudijskoj nadoknadi.