Borac i Sarajevo podijelili bodove: Kvržić donio Banjalučanima izjednačenje duboko u sudijskoj nadoknadi

Derbi na Gradskom stadionu bio je tvrd i bez puno prilika

Detalj sa utakmice Borac - Sarajevo - Avaz

18.10.2023

Fudbaleri banjalučkog Borca i Sarajeva odigrali su zaostalu utakmicu 2. kola Premijer lige BiH, a utakmica je završena bez pobjednika rezultatom 1:1.

Ovaj duel su obje ekipe dočekale kao najbolje odbrane lige i jasno je zašto su tako dobro rangirane.

Igrala se čvrsta utakmica, a u prvom poluvremenu viđena je samo po jedna prilika na obje strane.

Sarajevo je u 16. minuti zaprijetilo preko Renana Oliveira, ali su defanzivci Borca uspjeli to odbraniti.

S druge strane, "crveno-plavi" su najbolju priliku imali deset minuta kasnije, kada se Lukić dobro oslobodio čuvara i asistirao Terziću čiji je udarac bio izblokiran.

U drugo poluvrijeme gosti su izgledali mnogo bolje na terenu. Već nakon pet minuta igre se Julardžija našao u odličnoj prilici. Ziljkić je izveo korner, Oliveira prebacio na drugu stranu, ali Julardžija nije mogao pogoditi iz teške pozicije.

Igrači Bordo tima su vrebali i prilike za kontru, a jednu takvu su upravo pretvorili u gol. Ukrali su jednu loptu na sredini terena, Anđušić je pronašao Hasića, a on se vrlo dobro snašao i matirao golmana Mijatovića.

Sarajevo je imalo priliku preko Renana Oliveiru, koji se odlično oslobodio protivnika, ranije osigurati pobjedu, ali njemu je golman Mijatović odbranio udarac.

Već u sljedećem napadu Borac je mogao kazniti Sarajevo za taj promašaj, kada je Makarić glavom šutirao tik pored stative.

Gosti su uspjeli doći do poravnanja u četvrtoj minuti sudijske nadoknade. Šahinović je odbranio prvi udarac, ali Kvržić se uspio snaći i postići gol za poravnanje Banjalučana.

Borac je ostao 1. na tabeli sa 25 osvojenih bodova, dok je Sarajevo 3. sa 20.