RUH IDE DALJE

Juniori Sarajeva ispali iz Lige prvaka: Skupo prodali kožu favorizovanim Ukrajincima

Poveli su izabranici Dženana Uščuplića već u 4. minuti, ali je onda uslijedio preokret

Sa današnje utakmice - Avaz
+1

25.10.2023

Juniori Sarajeva poraženi su u revanš utakmici 1. kola Omladinske Lige prvaka protiv ukrajinskog Ruha sa 3:1.

Bordo-bijeli su tako završili svoje učešće u evropskom takmičenju jer je prvi susret ova dva rivala završen rezultatom 1:1.

Sarajevo je povelo već u 4. minuti. Nakon lijepe akcije, Faruk Bezdrob pogađa za 1:0. Mogli su izabranici Dženana Uščuplića udvostručiti prednost u 13. minuti kada je Čelik šutirao glavom pored gola.

Ukrajinci do poravnanja dolaze u 24. minuti golom Pančenka (Panchenko). Ubrzo je za goste dosuđen diskutabilan penal koji je sjajno odbranio Arman Šutković.

Ruh do preokreta dolazi u 65. minuti. Nakon dobre kombinacije Kvas pogađa za 2:1. Pitanje pobjednika riješeno je u 84. minuti nakon što je Pastukh postigao gol.

Ukrajinski tim se plasirao u narednu rundu gdje će igrati protiv danskog Midtjelanda.