Krunić igrao do 77. minute za svoje "Rosonere"

Rade Krunić - Avaz
Sa utakmice u Parizu - Avaz

25.10.2023

Fudbaleri PSG-a upisali su ubjedljiv trijumf protiv Milana u 3. kolu Lige prvaka sa 3:0.

"Rosoneri" su bili bezopasni na Parku prinčeva, a ni nakon treće utakmice ne znaju za gol u ovoj sezoni Lige prvaka. Milan je načeo Kilijan Mbape (Kylian Mbappe) u 32. minuti.

Na startu drugog dijela Randal Kolo Muani povisuje na 2:0, a za konačnih 3:0 nakon sjajne akcije pogodio je Li Kang-In (Lee). Bh. reprezentativac Rade Krunić igrao je do 77. minute.

Inače, Milan je jedna od dvije ekipe koje nisu uspjele doći do gola. Uz "Rosonere" samo još Benfika nije uspjela postići pogodak u prva tri meča Lige prvaka ove sezone.

Također, dodamo li prošlosezonske polufinalne utakmice protiv Intera, Milan je na pet mečeva bez gola u Ligi prvaka zaredom, te su postali prvi italijanski tim kojem je to pošlo za rukom.

U okviru ove grupe F Borusija Dortmund je golom Feliksa Nmeke (Felix Nmecha) u 45. pobijedila Njukasl.

Odigrano je još nekoliko zanimljivih duela. Lajpcig je na svojoj Red Bull Areni savladao Crvenu zvezdu sa 3:1.

Golove za Lajpcig postigli su David Raum u 12., Ćavi Simons (Xavi) u 59. i Dani Olmo u 84. minuti, dok je utješni pogodak za Beograđane bio djelo Marka Stamenića u 70. minuti susreta.