Musa dvocifren u skromnoj minutaži: "Kraljevi" brojali do 100 i zgazili Virtus

Real Madrid je upisao šestu pobjedu u isto toliko odigranih utakmica

Džanan Musa. Twitter

9.11.2023

Košarkaši madridskog Reala slavili su u svom "WizInk centru" protiv Virtusa iz Bolonje rezultatom 100:74.

"Kraljevi" su i nakon ovog kola jedina neporažena ekipa u Euroligi.

Iako je Virtus vodio nakon prve četvrtine, Real je naredne dvije riješio velikom razlikom u svoju korist, te pobjednik nije dolazio u pitanje.

U drugom poluvremenu razlika je često išla i preko 20 poena.

Džanan Musa je na ovoj utakmici odigrao tek nešto više od 15 minuta, te upisao 10 poena, dva skoka i tri asistencije.

Standardno ove sezone najbolji u dresu Reala bio je argentinski plejmejker Fakundo Kampaco (Facundo Campazzo) sa upisanim dabl-dabl učinkom, upisavši 18 poena i 10 asistencija.

Kod Virtusa najefikasniji je bio Marko Belineli (Marco Belinelli) sa 15 postignutih poena.

Real je sada na omjeru od šest pobjeda u isto toliko utakmica, dok je Virtus upisao tek drugi poraz u ovoj sezoni, uz pet pobjeda.