LA LIGA

Barcelona kiksala protiv Rajo Valjekana: Katastrofalna sudijska odluka koštala Katalonce

Imali su fudbaleri Barse više od igre, ali na kraju su osvojili samo bod

Barcelona: Novi kiks. AP

25.11.2023

Fudbaleri Barcelone osvojili su samo jedan bod u Madridu na gostovanju kod Rajo Valjekana, pošto je susret 14. kola španske La Lige završen rezultatom 1:1.

Domaći tim je poveo poslije prekida u 39. minuti, kada je odbijenu loptu Unai Lopez izuzentno preciznim udarcem poslao u mrežu Penje (Pena).

Imali su Katalonci mnogo više od igre, ali nisu uspijevali probudi bedem odbrane Raja sve do 82. minute, kada se Alehandro Balde (Alejandro) sjajno ubacio na lijevo krilo, te još bolje centrirao za Roberta Levandovskog (Lewandowski) koji je u padu uspio loptu poslati u gol.

Barcelona je mogla do punog plijena, ali je sudija Munuera Montero odlučio ne dosuditi čist jedanaesterac i tako oštetiti Katalonce.

Barcelona je 3. na tabeli španskog prvenstva sa 30 bodova, dok je Rajo Valjekano osmi sa 19 bodova.