Zvijezda 09 napravila senzaciju i srušila Zrinjski

Nakon ovog poraza Zrinjskog, Borac je postao jesenji prvak dva kola prije kraja

Zvijezda 09: Velika pobjeda. FK Zvijezda 09

4.12.2023

Fudbaleri Zvijezde 09 napravili su senzaciju i u posljednjem meču 16. kola Premijer lige BiH pobijedili aktuelnog prvaka Zrinjski rezultatom 2:1.

Zvijezda je povela u 50. minuti preko Bože Vukoje, ali se Zrinjski vratio samo pet minuta kasnije kada je Nemanja Bilbija iskoristio penal.

Kajode Saliman (Kayode) je u 67. minuti donio novu radost Zvijezdi 09 i postavio, ispostavit će se, konačan rezultat.

Prava senzacija u Ugljeviku, a nakon ovog poraza Zrinjskog, Borac je postao jesenji prvak dva kola prije kraja.

Inače, Zvijezdi 09 je ovo tek drugi trijumf ove sezone. Prvi je bio u 4. kolu protiv dobojske Sloge.

Uprkos velikoj pobjedi Zvijezda je ostala na posljednje mjestu s osam bodova. Zrinjski je i dalje drugoplasirani sa 32 boda, sedam manje od prvoplasiranog Borca.

Zvijezda 09 u narednom kolu dočekuje Borac, dok će Zrinjski na megdan Širokom Brijegu.