AZ slavio golom iz penala i ostavio Zrinjski bez evropskog proljeća

O odluci ukrajinskog sudije Oleksija Derevinskija će se pričati

Sa večerašnje utakmice - Avaz
media.nu.nl - Avaz

30.11.2023

Fudbaleri Zrinjskog izgubili su na gostovanju kod AZ Alkmara u 5. kolu Konferencijske lige sa 1:0.

"Plemići" su pružili veliki otpor favoriziranom nizozemskom predstavniku, ali su na kraju izgubili i to golom Vangelisa Pavlidisa u 59. minuti iz penala.

Imao je AZ prilika prije tog gola, ali o odluci sudije Oleksija Derevinskija (Oleksiy Dereveinskyi) će se govoriti nakon ove utakmice.

Naime, Pavlidis je pao nakon duela sa Marijom Ćužeom, a ukrajinski sudija je pokazao na bijelu tačku.

Mogao se Zrinjski vratiti. Igrao se 80. minut kada je Josipu Ćorluki centaršut prešao preko noge i zamalo prevario golmana Metjua Rajana (Matthew Ryan).

Vrijedi istaći da je Zrinjski na gostovanju u Nizozemskoj imao veliku podršku svojih navijača.

Također, trener Mario Ivanković nije mogao računati na veliki broj fudbalera.

Poslije ovog poraza, tim iz Mostara više nema šansi za evropsko proljeće. Zrinjski u posljednjem kolu Konferencijske lige dočekuje slavnu Aston Vilu.