KONFERENCIJSKA LIGA

Tok utakmice / AZ Alkmar - Zrinjski 1:0

Zrinjski je slavio u prvoj utakmici ova dva rivala nakon senzacionalnog preokreta o kojem je brujila fudbalska Evropa

Sa večerašnje utakmice - Avaz
media.nu.nl - Avaz
AFAS stadion spreman za utakmicu - Avaz
+1

30.11.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 5. kola Konferencijske lige koju igraju AZ Alkmar i prvak BiH, ekipa Zrinjskog.

Utakmica na AFAS stadionu počinje u 18:45, a tekstualni prijenos možete pratiti na portalu Avaz.ba.

AZ Alkmar - Zrinjski 1:0 (Pavlidis penal 59')

FT - Kraj utakmice!

90' - Četiri minute nadoknade.

88' - Prilika za Zrinjski! Sabljić je glavom šutirao nakon centaršuta Ćorluke, ali ide to preko gola.

80' - Zamalo gol! Ćorluki je lopta prešla preko noge prilikom centaršuta i zamalo prevarila golmana Rajana.

71' - Kakva šansa za AZ! Mihailović je bio u povoljnoj poziciji, ali je loše šutirao. No, Marić je tu loptu odbio do Pavlidisa, a onda se sjajno iskupio. U međuvremenu je sviran ofsajd strijelcu jedinog gola.

66' - Izmjena kod Zrinjskog, Kiš je zamijenio Senića koji se povrijedio i kojeg na nosilima iznose sa terena.

60' - Hrvanović ustupa svoje mjesto Sabljiću u ekipi Zrinjskog.

60' - Malekinušić dobija žuti karton zbog prekršaja nad Mihailovićem.

59' - GOL! AZ je poveo, Pavlidis je bio siguran izvođač najstrožije kazne!

58' - Penal! Sudija je pokazao na bijelu tačku, AZ će imati jedanaesterac.

56' - Šansa za domaće. Pavlidis je centrirao, a Malekinušić reaguje u posljednji čas i loptu šalje u korner.

46' - Nije bilo promjena na odmoru, kreće drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Četiri minute sudijske nadoknade u prvom dijelu.

43' - Peh za domaće. Bazoer mora napustiti igru zbog povrede, a zamijenio ga je Penetra.

37' - Poku je sada zaprijetio, ali ide to pored gola. Namjestio se na lijevu nogu, ali nije bio precizan.

30' - Period mirnije igre nakon gledanja VAR-a.

25' - Dobro je! Sudija je odlučio da će na kraju biti samo korner za AZ.

Situacija zbog koje su domaći tražili penal. Screenshot / Arenasport

24' - Igrači AZ-a traže penal! Malekinušić je spasio gol u posljednji čas, ali ga je lopta pogodila u ruku. Gledat će se VAR.

18' - Još jedan dobar napad Zrinjskog. Ćuže je prošao po lijevoj strani, pokušao uputiti povratni pas, a na kraju je izborio korner.

13' - Prva ozbiljnija akcija Zrinjskog! Ćorluka je poslao nezgodan centaršut sa desne strane, Rajan je reagovao ispred Ćužea.

6' - Prilika za domaće! Bilbija je izblokirao šut Mihailovića i spasio svoj gol.

5' - Nizozemci su krenuli ofanzivno, već su izveli tri kornera.

1' - Počela je utakmica!

"Plemići" su slavili u prvom okršaju sa nizozemskom ekipom nakon senzacionalnog preokreta - od 0:3 do 4:3, o kojem je brujila fudbalska Evropa.

Sada se Nizozemci žele osvetiti, ali Zrinjski nije doputovao u Nizozemsku s bijelom zastavom. Poznati su početni sastavi za večerašnju utakmicu.

AZ Alkmar: Rajan, Volfe, Martins Indi, Bazoer, Sugavara, Dantas, Mihailović, Klasi, Van Bomel, Poku i Pavlidis.

Na klupi kod nizozemske ekipe su: Adai, Deker, De Vit, Goudmijn, Kasius, Merdink, Odgard, Ovusu-Oduru, Penetra i Verhulst.

Zrinjski: Marić, Ćorluka, Senić, Radić, Malekinušić, Bradarić, Zlomislić, Ivančić, Hrvanović, Ćuže i Bilbija.

Trener Mario Ivanković je na klupi ostavio sljedeće fudbalere: Balić, Čanađija, Kiš, Marin, Mišić, Niron, Prskalo, Sabljić i Sefo.

Inače, Aston Vila i Legija iz Varšave su lideri grupe E sa po devet bodova. Zrinjski je na 3. mjestu sa tri osvojena boda, koliko ima i posljednji AZ Alkmar.