Bajern slavio protiv Štutgarta: Bavarci nastavljaju pohod za Bajer Leverkuzenom

Minhenski gigant je nastavio pohod za "Apotekarima"

Bajern: Dominantna predstava. AP

17.12.2023

Fudbaleri minhenskog Bajerna slavili su na domaćem terenu u 15. kolu Bundeslige protiv Štutgarta rezultatom 3:0.

Heri Kejn (Harry Kane) je pogodio već u 2. minuti susreta na asistenciju Leroja Sanea (Leroy).

Bavarci su do poluvremena pogodili još dva puta, ali VAR ih je u tome spriječio.

Ono što nisu uspjeli u prvom dijelu, jesu u drugom. Kejn je u 55. minuti svojim drugim golom poduplao prednost Bajerna, a konačni rezultati je postavio Kim Min-Džae (Jae) osam minuta kasnije.

Štutgart na ovom susretu nije izgledao ni približno opasno kao u prethodnim susretima, što su Bavarci vrlo rado iskoristili.

Bajern je ovom pobjedom nastavio pohod za Bajerom iz Leverkuzena. Minhenski gigant je sada na 35 bodova, što je za četiri manje od "Apotekara", koji imaju utakmicu više.

Štutgart je i dalje četvrti sa pet bodova prednosti nad prvim pratiocem - Borusijom iz Dortmunda.