KAPITEN "OŠTRICA"

Ahmedhodžić postigao prvijenac u Premijer ligi, Šefild "pokopali" njegovi igrači

grao se 69. minut kada se "Zmaj" najbolje snašao nakon gužve u šesnaestercu i loptu poslao u mrežu

Ahmedhodžić: Pogodio za erupciju oduševljenja navijača. Sky Sports

26.12.2023

Fudbalski reprezentativac BiH Anel Ahmedhodžić oporavio se od povrede i postigao je gol za svoj Šefild u porazu protiv Lutona u 19. kolu engleske Premijer lige (2:3).

Ahmedhodžić je propustio duel protiv Aston Vile (1:1), a sada se vratio s kapitenskom trakom. Igrao se 69. minut kada se "Zmaj" najbolje snašao nakon gužve u šesnaestercu i loptu poslao u mrežu.

Inače, Luton je poveo u 17. minuti preko Alfija Doughtija. Šefild je izjednačio u 61. minuti preko Olija Mekburnija (Ollie McBurnie), a osam minuta kasnije preokret "Oštricama" donio je Ahmedhodžić za oduševljenje navijača na Bramal Lejnu.

Našem reprezentativcu je ovo prvi pogodak u engleskoj Premijer ligi. Video gola pogledajte OVDJE.

Nije dugo trajalo slavlje navijača Šefilda jer je uslijedio preokret Lutona. Džek Robinson (Jack) je u 77. dao autogol, a samo četiri minute kasnije mrežu svog tima zatresao je i Anis Ben Slimane.

Šefild je ostao na dnu tabele sa devet bodova, dok je Luton na 18. mjestu sa 15 bodova. U drugom meču u terminu od 16 sati Bornmut je pobijedio Fulam sa 3:0.