ŠPANIJA

Spektakularna utakmica i heroj o kojem će se pričati: Privatnim avionom došao iz Obale Slonovače, pa izbacio Barcelonu

Igrao je na Afričkom kupu nacija, a onda za 48 sati se vratio u Španiju i izbacio Barcelonu

Slavlje igrača Atletika. Platforma X

25.1.2024

Atletik Bilbao je nakon sjajne utakmice i produžetaka izbacio Barcelonu u četvrtfinalu španskog Kupa kralja (4:2).

Fudbaleri Atletika poveli su nakon samo 36 sekundi igre kada je pogodio Gorka Guruzeta.

Barcelona je zahvaljujući brza dva gola u razmaku od šest minuta (26. - 32.) došla do preokreta i na odmor otišla sa prednošću od 2:1.

Bilbao je izjednačio na startu drugog dijela, a gol u 49. minuti postigao je Oihan Sancet. Do kraja nije bilo promjene pa se otišlo u produžetke.

Na samom isteku prvog Baskijci ponovo stižu do vodstva pogotkom Inakija Vilijamsa (Williams). Pitanje pobjednika riješio je Inakijev mlađi brat Niko (Nico) golom u 120. minuti.

Atletik Bilbao je treći polufinalista. Ranije su se tamo plasirali Real Sosijedad preko Selte (2:1) i Majorka preko Đirone (3:2).

Sutra se igra posljednji četvrtfinalni duel između Atletiko Madrida i Sevilje.

Zanimljivo da je Inaki Vilijams prije samo dva dana nastupio za selekciju Gane na utakmici Afričkog kupa nacija koji se održava u Obali Slonovače.

Njegova Gana je remizirala u 3. kolu sa Mozambikom (2:2) i ostala bez plasmana u narednu rundu, a on se privatnim avionom vratio u Španiju i izbacio Barcelonu.