AFRIČKI KUP NACIJA

Potpuna ludnica u glavnom gradu Obale Slonovače: Navijači na sve strane slave veliki rezultat svoje reprezentacije

Obala Slonovače je savladala favorizovanog Senegala i prošla u četvrtfinale Afričkog kupa nacija

Obala Slonovače: Znali su proslaviti. PlatformaX

R. K.

30.1.2024

Fudbalska reprezentacija Obale Slonovače je u „ludoj“ utakmici osmine finala Afričkog kupa nacija, izbacila favorizovani Senegal.

Pjevalo se i plesalo

Navijači su znali proslaviti ovu veliku pobjedu svoje reprezentacije uz pjesme i ples.

Slavlje u glavnom gradu Obale Slonovače trajalo je do kasno u noć.

Navijači su posebno bili oduševljeni, jer je Senegal bivši prvak, pa je za njih ovo velika pobjeda.

Senegal je ispao nakon izvođenja penala od domaćina Afričkog kupa nacija.

Aktuelni prvaci su poveli u 4. minuti golom Habiba Dialoa (Diallo), a Obala Slonovače je izjednačila u 86. minuti, kada je Frank Kesi (Franck Kessie) realizovao penal.

Fudbalska lutrija

U produžecima nije bilo golova, te se pristupilo izvođenju penala.

Prve dvije serije su obje ekipe uspješno realizovale, a potom je štoper Senegala Musa Niakate (Moussa Niakhate) pogodio stativu.

Sadio Mane je u petoj seriji pogodio za Senegal i poravnao rezultat na 4:4, odlučujući penal za Obalu Slonovače je šutirao Kesi, a gol je donio veliko slavlje domaćinu turnira.

Gol za četvrtfinale

Kesi je šutirao po sredini gola i pogodio, ono što je posebno zanimljivo jeste da je golman Senegala Eduard Mendi (Edouard Mendy) ostao na sredini, ali nije uspio odbraniti penal.

Golman Al-Ahlija je čučnuo, lopta je prošla iznad njegove glave i završila u mreži, te je Obala Slonovače prošla u četvrtfinale.

Obala Slonovače će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela DR Konga i Gvineje.