NJEMAČKA

Niko nema lijek za "Apotekare": Alonso i društvo nastavljaju pomjerati granice

Bajer je dva puta gubio, ali na kraju pobijedio i plasirao se u polufinale njemačkog Kupa

Sa meča na Bay Areni. Platforma X

6.2.2024

Fudbaleri Bajer Leverkuzena igraju nevjerovatnu sezonu. Ruše rekorde po broju utakmica bez poraza, a sada su se nakon drame i preokreta plasirali u polufinale njemačkog Kupa.

"Apotekari" su savladali Štutgart u fantastičnoj utakmici na Bay Areni sa 3:2. Valdemar Anton (Waldemar) pogodio je u 11. minuti za vodstvo Štutgarta.

Gosti su vodili sve do 50. minute, a onda je fantastičan gol za izjednačenje postigao Robert Andrih (Andrich). Samo osam minuta kasnije, Štutgart je ponovo poveo, prkeo Krisa Fuhriha (Chris Fuhrich).

Bajer je izjednačio sjajnim golom Amina Adlija u 66. minuti, a za veliki preokret i pobjedu pobrinuo se defanzivac Džonatan Tah (Jonathan) u 90. minuti.

Ranije su plasman u polufinale Kupa izborili Fortuna Dizeldorf i Kaizerslautern. Sutra se igra duel između Sarbrukena i Borusije Menhengladbaha.