LA LIGA

Nisu još taj nivo: Real potopio Đironu i ugasio im nade u borbi za titulu

Belingem: Upisao nove golove. AP

10.2.2024

Fudbaleri madridskog Reala upisali su ubjedljivu pobjedu protiv Đirone rezultatom 4:0 u 24. kolu španske La Lige.

"Kraljevi" su svojom sjajnom predstavom napravili korak dalje ka tituli prvaka Španije.

Mrežu katalonske ekipe načeo je Vinisijus Žunior već u 6. minuti, da bi već do kraja poluvremena Belingem poduplao prednost "Kraljeva" i približio ih pobjedi.

Sjajni engleski veznjak u 54. minuti postigao je svoj drugi pogodak na susretu, da bi drugi brazilski napadač, Rodrigo, postigao gol samo sedam minuta kasnije za potpuni potop Đirone.

Ovom pobjedom Real je osvojio svoj 61. bod u sezoni, što je za pet više od Đirone, njihovog prvog pratioca.

Do kraja sezone ostalo je 14 kola, ali prilično je jasno da su "Kraljevi" nivo iznad u ovom trenutku i da su šanse Đirone svedene na minimum, barem što se tiče ove sezone.