Borac posljednji učesnik četvrtfinala Kupa BiH, u utorak žrijeb

Banjalučani su prošli osminu finala golovima Lukića i Tomanovića

Borac: Ide dalje. FK Borac

11.2.2024

Fudbaleri Borca posljednji su učesnik četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine.

Banjalučani su na svom terenu savladali Zvijezdu 09 rezultatom 2:0 i prošli osminu finala. Izabranici Vinka Marinovića su napadali od samog početka utakmice, a na gol su čekali do 30. minute.

Jakov Blagaić je centrirao s desne strane, a Jovo Lukić glavom pospremio loptu u mrežu.

Samo šest minuta kasnije Borac je udvostručio prednost. Ponovo je Blagaić bio u ulozi asistenta, a strijelac ovog puta bio je Saša Tomanović.

U nastavku je bilo još nekoliko šansi Borca. Ističu se one prilike Lukića u 50., te Blagaića u 75. minuti, ali nije bilo promjene rezultata.

Borac se u četvrtfinalu Kupa BiH pridružio Sarajevu, Veležu, Širokom Brijegu, Slogi Meridian, Zrinjskom, Posušju i Jedinstvu.

Podsjetimo, žrijeb parova četvrtfinala Kupa BiH bit će održano u utorak u 12 sati u prostorijama N/FSBiH.