NOVI GOL PORTUGALCA

Golman iz Srbije je briljirao, a onda ga je Ronaldo matirao u svojoj jubilarnoj noći

Al Nasr želi prvi put u historiji osvojiti azijsku Ligu prvaka, a zbog toga je tu kralj one evropske

Ronaldo: Gol za pobjedu. Platforma X

14.2.2024

Kristijano Ronaldo (Cristiano) približio je svoj Al Nasr četvrtfinalu azijske Lige prvaka u noći kada je stigao do velikog jubileja.

Al Nasr je večeras kao gost savladao Al Feihu sa 1:0, a jedini pogodak postigao je Portugalac u 81. minuti nakon sjajne kombinacije sa Marcelom Brozovićem.

Bio je to Ronaldov prvi gol u 2024. godini nakon što je u 2023. bio najbolji strijelac svijeta (54).

A ovaj pogodak došao je u njegovoj jubilarnoj 1000. utakmici u klupskoj karijeri. Sada je na cifri od 874 gola u karijeri. Još mu 136 nedostaje da dođe do impozantne cifre od 1000 pogodaka.

Do te 81. minute dobro je branio srbijanski golman Vladimir Stojković, ali je onda Ronaldo riješio meč.

Inače, Al Nasr nikada nije osvojio azijsku Ligu prvaka. Međutim, dovođenjem Kristijana Ronalda, kralja evropske Lige prvaka - najboljeg strijelca (141), najboljeg asistenta (42) i igrača s najviše utakmica (187), porasle su ambicije tima iz Rijada.