LIGA PRVAKA

Poluvrijeme za zaborav i dvije majstorije: Napoli i Barsa rješavat će pitanje prolaza u uzvratu

Revanš susret je na programu 12. marta, a Katalonci će biti blagi favorit pred sljedeći susret

Detalj sa utakmice Napoli - Barcelona - Avaz

21.2.2024

Fudbaleri Barcelone remizirali su na gostovanju kod Napolija u prvom susretu osmine finala Lige prvaka rezultatom 1:1.

Obje ekipe nisu u prvih 45 minuta pružili neku previše dobru predstavu.

Opasniji su bili Katalonci, a najbolje prilike su imali Levandovski (Lewandowski) u 22. i Gundoan (Gundogan) u 23. minuti. Oba puta ispriječio se golman Mere (Meret).

Napolitanci nisu još uvijek pronašli formulu za dobru igru u ovoj sezoni, pa su aktuelni prvaci i pod novim trenerom Kalconom (Calzona) izgledali jalovo.

Dokaz tome je i činjenica da su prvi udarac na utakmici uputili tek u 46. minuti.

Bez golova je bilo do 60. minute, kada je poslije greške igrača Napolija Pedri ukrao loptu, a onda sjajnim dodavanjem kroz noge protivnika pronašao Levandovskog. Poljaku je ostao lakši dio posla i on je lijepo plasiranim udarcem doveo Barcelonu u prednost.

Fudbaleri Napolija su izgledali bezidejno u prvih 75 minuta, a onda se desilo nešto ravno čudu. Prvi ozbiljan napad, lopta dolazi do Osimhena, on se rješava Martineza koji mu je bio na leđima i bez većih problema matira golmana Ter Štegena (Ter Stegen) za poravnanje.

Igrači Barcelone su bili mnogo bolji rival u ovom susretu, pa ih sigurno boli to što nisu već u Napulju osigurali pitanje prolaza.

Ipak, to će se otkriti 12. marta u Kataloniji, kada se bude igrala uzvratna utakmica ova dva tima.

U drugom susretu koji je igran u srijedu Porto je na svom stadionu "Dragao" šokirao Arsenal i slavio rezultatom 1:0.

Način na koji su došli do pobjede je još interesantniji, a meč je riješio Vanderson Galeno (Wanderson).

Brazilac je prihvatio loptu na nekih 25 metara od gola, a onda fenomenalnim udarcem matirao golmana Raju (Raya) i tako donio važnu pobjedu svojoj ekipi.

Revanš susret će ove dvije ekipe će također biti 12. marta.