Mnogo bolja igra ekipa u drugom poluvremenu

Detalj sa utakmice Napoli - Barcelona - Avaz
Detalj sa susreta Napoli - Barcelona - Avaz
Igrači Napolija: Traže povratak u formu - Avaz

21.2.2024

Fudbaleri Napolija na svom stadionu "Diego Armando Maradona" dočekuje Barcelonu u okviru osmine finala Lige prvaka.

Aktuelnim prvacima Italije i Španije ove sezone ne cvjetaju ruže, pa su tako Napolitanci tek na 9. mjestu italijanskog prvenstva, dok je katalonski gigant tek treći u La Ligi.

Obje ekipe će tražiti svoju priliku u Ligi prvaka, a neće imati nimalo lak zadatak. Inače, u ovom terminu igrat će se i susreta Porta i Arsenala na stadionu "Dragao".

Tekstualni prijenos susreta Napolija i Barcelone možete pratiti na portalu Avaz.ba.

Napoli - Barcelona 1:1 (Osimhen 75' / Levandovski 60')

90' - Još četiri minute će se igrati u Napulju.

89' - Pokušava i Simeone. Pala je koncentracija gostima.

86' - Dobra prilika za Angisu. Veznjak Napolija šutira glavom pored gola.

85' - Kakva panika u redovima Barcelone nakon primljenog gola. Levandovski sada izbija loptu iz peterca.

79' - Nastavljaju se napadi Napolija. Razbudio ih je ovaj gol

75' - GOLLL!!!! Prva prilika na utakmici za Napoli i pogodak. Viktor Osimhen se riješio defanzivca i sjajno matirao Ter Štegena.

74' - Sva nemoć Napolija stala je u jedan potez. Politana je zagradio De Jong, po ko zna koji put ove godine, a ovaj ga je samo gurnuo s leđa iz bijesa.

66' - Velika šansa za Barcelonu! Sjajan udarac Pedrija, ali i loša reakcija Merea. Bit će samo korner za Barcelonu.

60' - GOLL!!! Pogađa Levandovski. Napokon su uspjeli proći odbranu Napolitanaca. Pedri mu je sjajno asistirao kroz noge protivnika.

55' - Ponovo manjak inspiracije kod fudbalera utječe na to da nema velikih šansi.

51' - Ponovo prilika za Gundoana, ali lopta ide daleko pored gola.

49' - Solidan pokušaj Gundoana, ali veoma sporo je ta lopta išla i to je bio lak posao za Merea.

48' - U manjku dobrih prilika, evo jedan interesantan podatak. Krilni napadač Barcelone Lamin Jamal je najmlađi igrač u historiji nokaut faze Lige prvaka.

46' - Šokantno, ali istinito. Napoli prvi put šutirao na susretu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Napulju.

HT - Cvajer nije produžio ni sekundu. Poluvrijeme u Napulju.

40' - Apsolutno ništa se ne dešava u ovim trenucima na stadionu u Napulju. Igrači obje ekipe izgledaju veoma tromo.

33' - U sivilo utakmice utopili su se i igrači Barcelone.

25' - Napadače Napolija u potpunosti je neutralisala odbrana  Katalonaca.

24' - Nova šansa za Barcelonu! Gundoan šutira sa 20 metara, ali brani sjajno Mere.

22' - Velika šansa za Barcelonu! Sjajno je Kanselo prošao po strani i ubacio za Levandovskog, ali brani Mere.

20' - Bez prevelikih prilika na obje strane u prvih 20 minuta

15' - Ne prašta sudija Feliks Cvajer. Prvi ozbiljniji start i odmah karton za De Jonga.

8' - Velika šansa za Barcelonu! Sjajan udarac Jamala sa 20-tak metara, ali brani Ter Štegen.

4' - Prva ozbiljna prilika. Jamal je odlično ušetao u šesnaesterac, ali je šutirao preko gola.

1' - Počeo je susret u Napulju.