KONFERENCIJSKA LIGA

Senzacija "Modrih": Jakirovićev Dinamo izbacio Betis iz Evrope

Prolaz dalje izborio je i Servete našeg Miroslava Stevanovića pobjedom protiv Ludogoreca

Dinamo Betis - Avaz

22.2.2024

Fudbaleri Dinamo Zagreba plasirali su se u osminu finala Konferencijske lige nakon što su eliminisali španski Betis (2:1).

"Modri" su uspjeli odbraniti prednost iz prve utakmice (1:0), te su sa večerašnjih 1:1 na Maksimiru ostvarili sjajan uspjeh.

Poveo je Betis u 38. minuti preko Sedrika Bakambua (Cedric), a onda se u junaka Dinama istaknuo Japanac Takuro Kaneka golom u 59. minuti nakon asistencije Arbera Hoksha (Hoxha).

Pogodak Dinama možete pogledati OVDJE.

Dinamo je u 79. minuti dobio jedanaesterac poslije prekršaja Hektora Beljerina (Hector Bellerin), ali je on poništen nakon odluke iz VAR sobe.

Veliki rezultat za tim koji sa klupe predvodi bh. stručnjak Sergej Jakirović.

Inače, prolaz dalje izborio je i Servete našeg Miroslava Stevanovića pobjedom protiv Ludogoreca (1:0).

Drugi bh. reprezentativac Benjamin Tahirović sa svojim Ajaksom igra produžetke protiv Bodo/Glimta.