Dinamo slavio u "utakmici sezone"

Nije dobro počelo za Dinamo jer je Astana dobila penal već u 11. minuti

Detalj s utakmice Astana - Dinamo. Marko Lukunić / Pixsell

30.11.2023

Fudbaleri Dinama slavili su u vrlo važnoj utakmici na gostovanju kod kazahstanske Astane u 5. kolu Konfernecijske lige (2:0).

Hrvatski mediji su ovaj susret okarakterizirali kao meč sezone za "Modre" koje sa klupe predvodi bh. trener Sergej Jakirović.

Nakon ovog trijumfa, Dinamo u svojim rukama drži evropsko proljeće. Nije dobro počelo za Dinamo jer je Astana dobila penal već u 11. minuti. Međutim, odbranio ga je golman Danijel Zagorac.

"Modri" su do vodstva došli u 48. minuti kada je Gabriel Vidović matirao Josipa Čondrića, nekadašnjeg golmana Zrinjskog.

Dušan Jovančić je u 73. minuti zaradio isključenje kod domaćih, što je olakšalo posao Dinamu koji je trijumf ovjerio preko Takura Taneka u 79. minuti utakmice.

Mladi reprezentativac BiH Petar Sučić igrao je od 46. minute, dok je povremeni seniorski reprezentativac Luka Menalo meč odgledao sa klupe za rezerve.

Inače, Plzen je lider grupe C sa 12 bodova, Dinamo ima šest, a Astana i Balkani po četiri.

Dinamo u posljednjem kolu na svom Maksimiru dočekuje ekipu Balkanija.