PROTIV SLOGE

Zrinjski u 94. minuti ostao bez pobjede: Haos na utakmici i čak sedam crvenih kartona

Isključenje je zaradio čak i predstavnik dobojskog kluba, ali i trener Zrinjskog

Bilbija: Dao gol iz penala. HŠK Zrinjski

2.3.2024

Fudbaleri dobojske Sloge i Zrinjskog podijelili su bodove u duelu 21. kola Wwin lige BiH (1:1).

Utakmica odigrana u Modriči ponudila je mnogo uzbuđenja, naročito u finišu meča kada je bilo svega i svačega.

Sve je krenulo u 74. minuti kada je dosuđen penal za Zrinjski nakon prekršaja nad Nardinom Mulahusejnovićem.

On je dobio žestok lakat od defanzivca Sloge, a onda je uslijedio sukob u kojem su učestvovali igrači, treneri, pa čak i predstavnici klubova.

Zlatko Maksimović, predstavnik Sloge je zaradio crveni karton, baš kao i defanzivac Miloš Nikolić. Na drugoj strani isključeni su Mario Ćuže, Aldin Hrvanović i trener Željko Petrović.

Penal je izveden sedam minuta kasnije, a Nemanja Bilbija je uspio sačuvati koncentraciju i pogoditi za 0:1. Kada se činilo da će Zrinjski upisati nova tri boda, Srđan Grabež je iskoristio gužvu u petercu Zrinjskog i dati gol za 1:1.

Potom je rezervni fudbaler Sloge Bojan Batar zaradio crveni karton.

Zrinjski je ostao na 2. mjestu sa 43 boda, ima šest manje, ali i utakmicu više od vodećeg Borca. Sloga je 5. tim lige sa 32 boda.