Tok utakmice / Zrinjski - Sarajevo 4-3

Sjajan susret viđen je na stadionu "Pod Bijelim brijegom"

Detalj sa utakmice Zrinjski - Sarajevo. FK Sarajevo

24.4.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos derbija, ujedno i posljednje utakmice 28. kola Wwin lige BiH koji u Mostaru igraju Zrinjski i Sarajevo.

Ovaj susret je došao u veoma važnom trenutku za obje ekipe. Zrinjski je još u borbi za titulu, a Sarajevo u utrci za evropska takmičenja.

Zrinjski - Sarajevo 4:3 (Ilinković 10', 21', Ćuže 14', Bilbija 58' / Čataković 45+1', Oliveira 57', Anđušić 86')

FT - Gotovo je u Mostaru. Zrinjski je slavio.

90+6'- Traže penal igrači Sarajeva. Žale se zbog udarca nad Anđušićem. Bilbija nije ništa svirao.

90' - Igrat će se još 6 minuta.

90' - Obrukao se Ajdin Hasić. Natrčavao je loptu na ivicu šesnaesterca, ali je skroz promašio loptu.

86' - GOLLLL!!! Anđušić pogađa odjednom. Evo drame u Mostaru.

79' - Nova prijetnja za gol Zrinjskog, ali brani Marić.

76' - Nevjerovatna intervencija Marića nakon šuta Čatakovića.

75'- Magdić je sada spasio Zrinjski. Golman Marić je ispao, Oliveira je pronašao Čatakovića, ali defanzivac Zrinjskog izbija tu loptu u korner.

70' - Žuti karton za Hasića, koji je zaustavio kontru domaćih.

65' - Oliveira je pokušao pronaći Čatakovića, ali je Marić nakon prvobitne nespretne reakcije uspio otkloniti opasnost.

58 - GOLLL!!! Novi pogodak Bilbije u sezoni. Ostao je sam napadač Zrinjskog poslije kornera i sjajnim udarcem je pogodio.

58' - Nova prilika za Zrinjski. Šutirao je Ćuže, ali brani to Iliev s nadljuskim naporima.

57' - GOLLL!!! Vraća se Sarajevo u utakmicu. Pogodio je Oliveira nakon kontranapada bordo tima. Sjajno je reagirao u završnici brazilski napadač.

54' - Opasna prilika pred golom Sarajeva, ali Bilbija nije očekivao tu loptu.

50' - Požutjeli Ćuže i Aničić.

47' - Brani opasan Mustafićev pokušaj golman Marić. Neugodno je ovo bilo za golmana Zrinjskog.

46' - Počelo drugo poluvrijeme u Mostaru. Dvije promjene u Sarajevu. Ušli su Matanović, Oliveira i Anđušić, a izašli Julardžija, Buljubašić i Kjeremeh

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme.

45+1' - GOLLL!!! Smanjuje Čataković za Sarajevo. Nije bordo tim rekao sve.

44' - Najbolja šansa za Sarajevo na utakmici! Beganović je pobjegao odbrani, izašao sam pred golmana Marića, ali iskosa šutira pored gola.

37' - Nemoćno izgleda Sarajevo na stadionu "Pod Bijelim brijegom". Jedva iznose loptu i sa svoje polovice.

33' - Korda je uputio centaršut, a Aničić je uspio spasiti Sarajevo od nove opasne situacije.

26' - Pokušao je Beganović, ali lopta odlazi daleko od gola.

21' - GOLLL!!! Kakvih 20 minuta Zrinjskog. Ilinković je pogodio nekoliko metara van šesnaesterca sjajno plasiranim udarcem.

14'- GOOOL!!! Mat u svega nekoliko poteza. Ćuže sjajno šutira nakon kontre za 2:0.

13' - Nova sjajna prilika za Sarajevo. Buljubašić ostaje sam na 18 metara, ali njegov udarac u posljednji trenutak uspijevaju izblokirati.

12' - Velika šansa za Čatakovića! Pobjegao je defanzivcima, ali ga je na kraju uspio sustići Memija i izbaciti loptu.

10' - GOOOL!!! Zrinjski je došao do prednosti, Ilinković je pogodio mrežu Sarajeva!

8' - Nakon osam minuta ničega, Ćuže je šutirao i lopta odlazi u korner.

1' - Počeo je derbi u Mostaru.

Zrinjski: Marić, Barišić, Malekinušić, Ivančić, Ćuže, Bradarić, Ilinković, Šunjić, Memija, Korda i Bilbija.

Sarajevo: Iliev, Buljubašić, Čataković, Kyeremeh, Julardžija, Beganović, Soldo, Kapetanović, Aničić, Đuričković i Mustafić.

Glavni sudija utakmice bit će Luka Bilbija iz Prijedora, a pomoćnici su mu Stefan Tešanović i Damir Lazić.

Ranije danas odigrane su dvije utakmice ovog kola. Zvijezda 09 je nakon preokreta savladala Tuzla City (3:2), dok je Borac bio bolji od Posušja rezultatom 1:0.