PRIJATELJSKI SUSRET

Brazilsko čudo od djeteta srušilo Engleze na Vembliju!

Englezi su izgledali vrlo dobro u prvom poluvremenu, ali vrlo blijedo u drugom dijelu

Endrik: Pogodio za trijumf. AP

23.3.2024

Fudbalska reprezentacija Brazila gostovala je selekciji Engleske i na kultnom Vembliju slavila rezultatom 1:0, a heroj bio je 17-godišnji Endrik (Endrick).

Obje ekipe imale su svoje prilike, a posebno se treba istaći utakmica Lukasa Pakete (Paqueta). Brazilski veznjak je uništavao odbranu Engleske, ali nije uspio svoju utakmicu krunisati golom.

S druge strane, Englezi su izgledali vrlo dobro u prvom poluvremenu, ali vrlo blijedo u drugom.

Krucijalni trenutak desio se u 80. minuti kada je 17-godišnji Endrik uspio matirati golmana Pikforda (Pickford). Napadač je ušao na teren samo devet minuta ranije i uspio pogoditi za pobjedu svoje ekipe, vrlo i sretno moglo bi se reći.

Imao je priliku duboko u sudijskoj nadoknadi doći i do drugog gola, ali tada ga je uspio zaustaviti Pikford.

Obje selekcije će igrati za tri dana - Brazil protiv Španije, dok će Englezi odmjeriti snage s Belgijom.