PRIJATELJSKE UTAKMICE

Prosinečki i start iz snova na klupi Crne Gore, Srbija na jedvite jade slavila protiv Kipra

Nakon teško poraza od Rusije prošle sedmice, Srbijanci su uspjeli slaviti protiv Kipra, ali mnogo teže nego što se očekivalo

Crna Gora: Nova pobjeda. FSCG

25.3.2024

Fudbalska reprezentacija Srbije upisala je pobjedu na gostovanju u Larnaci protiv selekcije Kipra rezultatom 1:0.

Nakon teško poraza od Rusije (4:0) prošle sedmice, Srbijanci su uspjeli slaviti protiv Kipra, ali mnogo teže nego što se očekivalo.

Izabranicima Dragana Stojkovića Piksija pobjedu je donio Sergej Milinković-Savić golom već u 7. minuti susreta, a samo četiri minute kasnije Aleksandar Mitrović je promašio jedanaesterac. Do kraja se rezultat nije mijenjao, iako je Srbija jedva savladala slabašni Kipar.

U istom terminu u turskoj Antaliji Crna Gora je upisala svoju drugu pobjedu u posljednjih nekoliko dana.

Nakon što su izabranici Roberta Prosinečkog pobijedili Bjelorusiju (2:0), bili su bolji i od Sjeverne Makedonije, a igrač odluke na ovom susretu bio je Stevan Jovetić, koji je pogodio u 45. minuti.