Sarajevo i Borac remizirali u zanimljivom derbiju kola, rezultat 1:1

I jedni i drugi će žaliti za propuštenim šansama

Derbi završio remijem. FK Sarajevo

20.4.2024

Fudbaleri Sarajeva i Borca remizirali su u derbiju 27. kola Wwin lige BiH odigravši 1:1.

Uzbuđenja su krenula u 12. minuti kada je Damir Hrelja propustio stopostotnu šansu za Borac.

Deset minuta kasnije sjajnu priliku je propustio Frensis Kjeremeh, a potom i Hamza Čataković u 25.

I onda je stigla kazna za te promašaje. Igrao se 43. minut kada je David Vuković pogodio s distance nakon što je lopta na putu do gola zakačila Aničića i prevarila Ilijeva.

To je bio rezultat prvog dijela. Samo pet minuta igre u nastavku je bilo dovoljno za novi gol, a sjajno je pogodio Edin Julardžija.

Moglo je Sarajevo i do preokreta u svega tri minute, ali Aničić je šutirao tik pored stative.

Zabilježena je po još jedna dobra šansa na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao.

Borac ostaje na 1. mjestu sa 63 boda, a Sarajevo četvrto sa 42.