Šampanjac će još sačekati: Fener s igračem manje pobijedio Galatasaraj, Džeko ušao u završnici

Detalj s gradskog derbija - Avaz
+19

19.5.2024

Fudbaleri Fenerbahčea pobijedili su u gradskom derbiju Galatasraj rezultatom 0:1 i tako produžili utrku za titulu prvaka turske Superlige.

"Žuto-plavi" nisu željeli dopustiti svom najvećem rivalu da titulu osvoje u direktnom susretu.

U tome ih nije zaustavila ni činjenica da su od 21. minute ostali s igračem manje, kada je Điku (Djiku) dobio crveni karton.

Defanzivac je nagazio svog rivala, a sudija mu je pokazao da ide u svlačionicu.

Iako su ostali bez igrača vrlo rano u utakmici, nije se vidjelo to na terenu, zbog borbenosti igrača "žuto-plavih".

Međutim, mreže su mirovale, barem do 71. minute, a onda muk na stadionu Rams Park.

Korner je dosuđen za Fener, a izveo ga je Šimanski (Szymanski). Nakon vrlo loše reakcije defanzivaca Galate, lopta je došla do Sojundžua (Soyuncu), a on je s linije zakucao u mrežu rivala.

Reprezentativac i kapiten BiH Edin Džeko ušao je u 80. minuti.

Do kraja susreta je Fener uspio izdržati nalete, te tako sačuvati kakvu-takvu šansu za titulu u Superligi.

Galata sada ima 99 bodova, a Fenerbahče 96, ali zbog činjenice da međusobni omjer odlučuje, Fener ima još uvijek nadu za titulu u turskom prvenstvu.

Fenerbahče u posljednjem kolu dočekuje Istanbulspor, dok Galata gostuje Konjasporu.