Tok Utakmice / Pretposljednje kolo Premijer lige BiH: Diskutabilne sudijske odluke u Banja Luci, Željo potopio Posušje

Uživo pratite pretposljednje kolo Wwin lige BiH.

Detalj sa utakmice - Avaz
S utakmice u Ugljeviku - Avaz
+4
Di. R.

20.5.2024

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos pretposljednjeg 32. kola Wwin lige BiH.

Današnje utakmice imaju veliki značaj jer još uvijek nije poznato ko će osvojiti titulu prvaka lige.

Također još uvijek traje borba za opstanak između više ekipa.

Utakmice 32. kola:

90' Završene su utakmice 32. kola Wwin lige BiH.

90' GOL! Posušje poravnava rezultat protiv Sarajeva. Pogodio je Pavković.

90' GOL! Velež dolazi do izjednačenja preko Eleza.

90' GOL! GOŠK je poveo protiv Veleža golom Hasukića.

86' GOL! Željo vodi 5:0 protiv Zvijezde, pogodio je Haračić

76' GOL! Razigrani Željezničar postiže četrvrti gol Zvijezdi preko. Drugi gol danas postiže Zubanović.

72' GOL! Zrinjski dolazi do četvrtog gola protiv Tuzle. Sada je pogodio Malekinušić.

75' GOL! Sarajevo dolazi do prednosti nad Posušjem. Strijelac je Renan Oliveira.

72' GOL! Zubanović pogađa za Željezničar. Gosti sada vode imaju prednost od 3 gola nad Zvijezdom.

78' GOL! Bagarić je strijelac za Široki Brijeg. Oni sada vode 2:3 iako imaju igrača manje od Sloge.

73' Crveni karton! Široki Brijeg ostaje sa igračem manje do kraja utakmice. Ivan Pranjić mora na tuširanje.

60' GOL! Zrinjski je potopio Tuzlu. Sada je 3:0 a ponovo je pogodio Mario Ćuže.

63' GOL! Željezničar poduplava prednost nad Zvijezdom. Vidjeli smo nespretnu reakciju odbrane i autogol.

64' GOL! Borac postiže četvrti gol i sada ima minimalnu prednost nad Igmanom iz Konjica. Strijelac je Kvržić.

60' Jako diskutabilna odluka pomoćnog sudije na utakmici Borac - Igman, koji je poništio gol Mirsada Ramića zbog navodne ofsajd pozicije.

54' GOL! Pa šta se dešava.. Borac je ponovo izjednačio pogotkom Hrelje. Golovi padaju kao na traci.

53' GOL! Igman ponovo vodi protiv Borca golom Janketića.

49' GOL! Borac dolazi do izjednačenja preko Nišića.

48' GOL! Nevjerovatno, GOŠK odmah pogađa za 2:2! Strijelac gola je Ivan Ikić.

47' GOL! Velež je poveo protiv ekipe GOŠK-a. Strijelac je Guliašvili

46' Počela su druga poluvremena na utakmicama.

45' Kraj prvog poluvremena !

43' GOL! Zrinjski poduplava prednost protiv Tuzle sa bijele tačke. Precizan je bio Mulahusejnović.

44' GOL! Ramić pogađa za preokret u Banja Luci. Igman vodi 1:2.

43' GOL! Mešinović pogađa za Igman i vraća utakmicu na početak. Sada je 1:1.

38' Ćataković ne uspijeva šutirati iz dobre pozicije.Posušje igra čvrstu odbranu.

33' Velika prilika za Želju. Štilić šutira ali sjajno brani Damjanović.

35' GOL! GOŠK stiže do izjednačenja. Strijelac je Esmir Hasukić.

33' Sarajevo i Posušje igraju jako mirnu utakmicu bez previše prilika.

32' GOL! Borac dolazi do prednosti nad Igmanom nakon mnogo bolje igre u prvom poluvremenu.Strijelac je David Vuković.

31' GOL! Ne prestaju padati golovi u Doboju. Široki izjednačuje na 2:2 golom Matića.

25' Dobra šansa za Željezničar, ali Stefan Šapić je dobro reagovao i otklonio opasnost ispred gola Zvijezde.

24' Borac dominira protiv Igmana. Grahovac je dobro šutirao ali lopta odlazi preko gola.

13' GOL! Zrinjski ima prednost protiv Tuzle City. Mario Ćuže je strijelac.

13' GOL! Željezničar dolazi do vodstva protiv Zvijezde. Amar Drina se dobro snašao i doveo goste u prednost.

16' GOL! Sloga Doboj dolazi do nove prednosti protiv Širokog. Brnović je pogodio za 2:1.

11' Velež je zamalo došao do 2:0. Šuta je dobro izblokirao udarac.

9' Zvijezda pokušava nakon kornera ali lopta odlazi preko gola Željezničara.

8' Željezničar ima terensku inicijativu. Hiroš je izveo korner ali otklonjena je opasnost.

8' Velež je mogao do 2:0, ali Vasilj je dobro odbranio nakon Mlinarićevog udarca glavom.

8' GOL! Široki dolazi do izjednačenja preko Bagarića!

4' GOL! Velež vodi protiv GOŠK-a. Mihael Mlinarić je strijelac

2' GOL! Sloga vodi protiv Širokog Brijega. Strijelac je Kvesić

1' U Banja Luci nema mnogo navijača obzirom da bi se danas mogla slaviti titula.

1' Počele su utakmice!

Borac Banja Luka - Igman Konjic 4:3 (32' Vuković, 42' Mešinović, 43' Ramić)

Sarajevo - Posušje 1:1 (75' Renan Oliveira, 92' Pavković)

Sloga Doboj - Široki Brijeg 2:3 (5' Kvesić, 8' Bagarić, 16' Brnović, 78' Bagarić)

Velež - GOŠK Gabela 3:3 (3' Mlinarić, 34' Hasukić, 47' Guliašvili, 48' Ikić, 89' Hasukić, 93' Mlinarić)

Zrinjski - Tuzla City 4:0 (13' Čuže, 43' Mulahusejnović, 60' Ćuže, 72' Malekinušić)

Zvijezda 09 - Željezničar 0:5 (14' Drina, 61' Mekić, 72' Zubanović, 76' Zubanović, 85' Zubanović)

Željezničar: Muftić, Radinović, Cocalić, Mekić, Hiroš, Štilić, Drina, Al-Jaber, Galić, Amoah i Mahmić. Na klupi su: Dujmović, Fočo, Haračić, Zubanović, Drljo, Mijić, Karić, Šemdin, Selimović, Ovčina.

Posušje: Ilinčić, Rozić, Kamenar, Mandić, Marić, Pavlović, Begić, Maglica, Hanuljak, Lučić, Boban. Na klupi su: Baćak, Bekavac, Petrović, Brković, Stapić, Bašić, Bešlić, Babić, Pavković, Jovašević, Jenjić.

Borac: Milošević, Čelić, Jurilj, Grahovac, Herrera, Vuković, Lukić, Blagaić, Šušić, Nišić, Hrelja. Na klupi su: Pavlović, Jokić, Pejović, Fićović, Makarić, Subić, Kvržić, Čavić, Vranješ, Kulašin, Marčetić.

Igman: Ćeman, Mešinović, Velić, A. Hebibović, Oremuš, Čubrilo, Đorić, Dupovac, Bajrić, Janketić, Ramić. Na klupi su: Hamzić, Bešagić, Drljević, Ahmetović, Brekalo, K. Hebibović, Beća, Mešić, Pirić.

Sarajevo: Iliev, Duraković, Buljubašić, Čataković, Hasić, Julardžija, Beganović, Soldo, Čelik, Đuričković, Mustafić. Na klupi su: Rogić, Mehić, Mehmedović, Renan, Kyerehem, Radović, Aničić, Nurković, Anđušić.

Široki Brijeg: Puljić, Taraba, Buljan, Mašić, Pranjić, Barišić, Marković, Ma. Matić, Ćavar, Bagarić, F. Matić. Na klupi su: Slišković, T. A. Tomić, Prusina, Capan, Chinedu, Jelić, Benić, Kraljević, T. Tomić.

Velež: Hadžikić, Oreč, D. Halilović, Pršeš, Guliashvili, Suljić, Mlinarić, Šikalo, Šturm, Vehabović, Gholami. Na klupi su: Duka, Gosto, Zvonić, Peco, Domić, Juklo, Puce, Milak, Kuko, Nanić, Bešić.

Sloga: Šćekić, Nikolić, Omić, Redžić, Božićković, Perković, Mrzić, Milanović, Brnović, Kvesić, Varga. Na klupi su: Trako, Gučmazov, Dadić, Delić, Milojević, Tahrić, Dujaković, Popara, Tatić, Batar, Dujaković.

Zvijezda 09: Damjanović, Janković, Đurić, Tomanović, Dujković, Vadze, Karaklajić, Saliman, Ponjević, Šapić, Vukoja. Na klupi su: Eminović, Ristanović, Šipovac, Matić, Rahimić, Makarić, Davidović, Malić, Milovanović, Ivančić, Bašić.

GOŠK: Vasilj, Čoko, Šuta, Skorup, Hasukić, Bradara, Miličević, Čajić, Batarelo, Gogić, Marasović. Na klupi su: Bobić, Harambašić, Ramljak, Pobi, Balavac, Musulin, Ikić, Bašić, Radenović, Mihaljević, Šiško.

Zrinjski: Karačić, Barišić, Mulahusejnović, Malekinušić, Ramić, Ivančić, Ćuže, Lukanić, Šunjić, Memija, Tičinović. Na klupi su: Sefo, Ćorluka, Jukić, Sabljjić, Kiš, Savić, Jakovljević, Corda, Magdić, Abdurahimi, Kozina.

Tuzla City: Abdulahović, Nikić, Delimeđac, Šukilović, Ordagić, Hadžić, Garčević, Redžić, Osmić, Kobiljar, Sušić. Na klupi su: Lolić, T. Hodžić, D. Hodžić, Sakić, Fehrić, Husić, Jašarević, Husejinović.