NJEMAČKA

Dupla kruna: Bajer Leverkuzen na najbolji mogući način završio historijsku sezonu

Ovo je bilo peto finale njemačkog Kupa za "Apotekare" i drugi trofej, prvi nakon davne 1993. godine

S večerašnjeg finala - Avaz
+1

25.5.2024

Fudbaleri Bajer Leverkuzena sjajnu sezonu krunisali su i trofejom osvajača njemačkog Kupa.

Popularni "Apotekari" su večeras u finalu savladali ekipu Kajzerslauterna rezultatom 1:0. Izabranici Ćabija Alonsa (Xabi) i novopečeni prvaci Njemačke namučili su se protiv drugoligaša.

Gol vrijedan pobjede i trofeja dao je Granit Džaka (Xhaka) u 16. minuti susreta. No, problem Bajeru predstavljalo je isključenje Odilona Kosonue (Kossounou) u 44. minuti.

Do kraja meča se ipak nije mijenjao rezultat, pa je Bajer došao do drugog trofeja ove sezone. Po dobrom će pamtiti ovu historijsku sezonu u kojoj je osvojena Bundesliga i zabilježen samo jedan poraz u svim takmičenjima - onaj u finalu Evropa lige od Atalante (0:3).

Inače, ovo je bilo peto finale njemačkog Kupa za "Apotekare" i drugi trofej, prvi nakon davne 1993. godine.