Ovo je prvi put da naša selekcija igra protiv Engleske, a večerašnji susret na Sent Džejms Parku bit će poseban i zbog debija selektora Barbareza

S utakmice u Njukaslu - Avaz
+4

3.6.2024

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos prijateljske utakmice između fudbalera Engleske i Bosne i Hercegovine.

Ovo je prvi put da naša selekcija igra protiv Engleske, a večerašnji susret na Sent Džejms Parku bit će poseban i zbog debija selektora Sergeja Barbareza.

Engleska - Bosna i Hercegovina 3:0 (Palmer penal 60', Arnold 86', 89')

FT - Kraj utakmice!

90' - Četiri minute nadoknade.

89' - GOL! Englezi sada koriste umor u redovima bh. tima. Kejn je nekako uspio ugurati loptu u gol.

86' - GOL! Zaista lijepa akcija Engleza i pogodak Arnolda. Nije tu mogao ništa ni raspoloženi Vasilj.

82' - Debitovat će i Burnić, zamijenio je Gigovića. Prve minute za BiH upisuje i Muharemović koji je u igri umjesto Ahmedhodžića.

76' - Gigović je izborio još jedan žuti karton, sada je javnu opomenu zaradio Brajntvajt.

73' - Nove izmjene. Kod Engleza Dank mijenja Gomeza, a u našem sastavu Bičakčić, Demirović i Radeljić ustupaju mjesta Mujakiću, Tabakoviću i Hadžikaduniću.

72' - Sjajna intervencija Vasilja! Kejnu ne treba mnogo prostora, u sekundi je pobjegao Ahmedhodžiću i raspalio po lopti. Na visini zadatka je bio naš golman.

68' - Ofanziva Engleza. Stigli su do ukupno deset kornera, a osmog već u drugom dijelu.

64' - Gazibegović je sada požutio nakon prekršaja nad Medisonom.

62' - Evo promjene i u našem timu. Husenbašić debituje, zamijenio je Šarića.

61' - Serija izmjena kod Engleza. Sautgejt je zamijenio pet igrača. Kejn, Medison, Varton, Griliš i Brajntvajt su u igri umjesto Votkinsa, Palmera, Ezea, Tripijea i Guehija.

60' - Kakva šteta! Vasilj je pogodio stranu, ali Palmer ipak pogađa. Vodi Engleska.

59' - Penal za Englesku! Nakon gledanja usporenog snimka, sudija pokazuje na bijelu tačku. Tahirović je faulirao Konsu i zaradio žuti karton.

55' - Tahirović sada odlično blokira Palmera! Namještala se engleska zvijezda na lijevu nogu, ali je Tahirović uspio reagovati i spasiti svoj tim.

S večerašnje utakmice - Avaz
Sa zagrijavanja uoči utakmice - Avaz
+2

54' - Sada je Konsa bio u prilici, imat će Englezi novi korner. Ovo je peti ubačaj iz ugla za reprezentaciju Tri lava.

53' - Bilo je opasno! Palmer je šutirao, a lopta od blok ide u korner.

50' - Dobro stoje naši fudbaleri i početkom drugog dijela. Ne plaše se moćnog rivala.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

HT - Kraj prvog dijela.

45' - Minut nadoknade u prvom dijelu.

40' - Odlično naša selekcija stoji na terenu. Umirili su utakmicu i ne daju Englezima da se razmašu.

33' - Pokušavamo iz kontre zaprijetiti, sada je Gazibegovićev pokušaj bio izblokiran.

29' - Prvi žuti karton na večerašnjem susretu. Zaradio ga je Guehi nakon prekršaja nad Gigovićem.

26' - Šansa za Englesku! Bilo je opasno nakon kornera, ali Vasilj sjajno brani šut Konse.

24' - Sada prvi korner za Englesku nakon intervencije iskusnog Bičakčića.

23' - Prvi korner na ovoj utakmici i to za našu reprezentaciju. Tahirović je ubacio, ali Pikford je to izboksovao daleko od svog gola.

18' - Galager je sada pokušao s nekih 20-ak metara, ali je lopta otišla daleko od gola.

15' - BiH ima veliku podršku navijača u Engleskoj.

9' - Velika šansa za Englesku! Votkins je bio u sjajnoj šansi, ali odbranio je to Vasilj. Palmer je fantastično uposlio saigrača, ali istakao se naš golman.

5' - Uvodno ispitivanje snaga. Englezi od starta pokazuju da će lopta više biti u njihovim nogama.

1' - Počela je utakmica!

Poznati su i početni sastavi za koje su se odlučili Barbarez i Geret Sautgejt (Gareth Sauthgate).

BiH: Vasilj, Bičakčić, Tahirović, Gigović, Demirović, Šarić, Ahmedhodžić, Katić, Hajradinović, Radeljić i Gazibegović.

Engleska: Pikford, Tripije, Konsa, Galager, Dank, Guehi, Palmer, Aleksander-Arnold, Votkins, Eze i Bouven.

Vrijedi istaći da je večeras kapiten BiH Edin Džeko na klupi, a da će traku prvi put za reprezentaciju ponijeti Ermedin Demirović, koji je odlaskom Miralema Pjanića, zadužio "desetku".

Osim Džeke, na klupi BiH su: Hadžikić, Pirić, Hadžikadunić, Huseinbašić, Tabaković, Mujakić, Burnić, Šošić i Muharemović.

Kod Engleza, priliku za igru čekat će: Remzdejl, Henderson, Traford, Gomez, Brantvajt, Kvansah, Rajs, Toni, Griliš, Medison, Kejn, Džons i Varton.