Rumunija i Ukrajina su posljednju međusobnu utakmicu odigrali još 2016. godine

Ukrajina - Avaz
S duela Rumunije i Ukrajine - Avaz
+5

17.6.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos prve utakmice grupe D Evropskog prvenstva između Rumunije i Ukrajine.

Rumunija - Ukrajina 3:0 (Stanču 29', Marin 53', Draguš 57')

FT - Kraj utakmice!

90' - Četiri minute nadoknade.

85' - Ne da se Ukrajincima da danas postignu pogodak uprkos velikom broju prilika.

79' - Ražvan Marin je požutio kod Rumuna.

77' - Sudakov je raspalio po lopti, ali golman Nita brani to.

71' - Sudakov je pokušao zaprijetiti iz slobodnjaka, ali lopta ide samo do živog zida.

63' - Mijenjaju Ukrajinci. Cigankov, Stepanenko i Šaparenko su zamijenili Braška, Jaremčuka i Jarmolenka.

62' - Dvostruka izmjena kod Rumuna. Mihaila i Hadži su u igri umjesto Komana i Mana.

57' - GOOOOOOOOOOOL! Rumuni razbijaju Ukrajince! Draguš je pogodio nakon fantastičnog poteza i asistencije Mana!

53' - GOOOOOOOOOOOL! Ražman Marin sjajno pogađa s 20-ak metara udaljenosti od gola. Otišla je lopta ispod ruku Lunjina!

51' - Ukrajinci dolaze do prvog kornera u drugom dijelu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Gotovo je poluvrijeme u Minhenu.

45' - Dvije minute nadoknade.

35' - Ukrajinci napadaju, pokušavaju doći do izjednačenja.

29' - GOOOOOOOOOOOOL! Stanču pogađa maestralno, ovo je najbolji gol Evropskog prvenstva do sada. Lunjin je loše ispucao loptu, a u nastavku akcije Stanču sjajno postiže gol!

27' - Ukrajinci su bili bezopasni nakon kornera, vidjet ćemo mogu li Rumuni zaprijetiti. Njihov prvi ubačaj iz ugla.

24' - Nova prilika za Cigankova da ubaci loptu iz kornera.

21' - Prvi korner na utakmici imat će selekcija Ukrajine.

20' - Dok se ne dešava ništa posebno na terenu vrijedi istaći da su Ukrajinci u boljem raspoloženju stigli na Euro.

Odigrali su tri pripremna meča - pobjeda protiv Moldavije (4:0), remi s Njemačkom (0:0) i poraz od Poljske (1:3).

Rumuni su u pripremi za turnir imali dvije utakmice - remi s Bugarskom (0:0) i remi s Lihtenštajnom (0:0). Jasno da je realizacija problem koji brine selektora Rumunije Edvarda Iordaneskua.

15' - Trećina prvog dijela je iza nas. Ukrajina ima loptu u svom posjedu, dok su Rumuni dobro postavljeni u odbrani.

8' - Iznenada se stvorila šansa za Rumune, Koman je šutirao sa distance, ali pravo u golmana Lunjina.

7' - Ukrajinci od prve minute preuzeli inicijativu.

3' - Moglo je biti opasno. Dovbik je dobio dubinsku loptu, ali je nije uspio iskontrolisati. Od njega mnogo očekuju Ukrajinci.

1' - Počela je utakmica!

Uoči utakmice na Alijanc Areni. Cristina Tache / UEFA

14:52 - Ukrajinski fudbaleri su na travnjak izašli ogrnuti zastavama svoje zemlje koja je pod ruskom agresijom.

14:50 - Fudbaleri obje reprezentacije izlaze na teren, slijedi intoniranje himni.

Ovo je grupa u kojoj bi bila smještena reprezentacija Bosne i Hercegovine, ali nažalost "Zmajevi" nisu prošli baraž i kvalifikovali se na prvenstvo Starog kontinenta.

U ovoj grupi su još Belgija i Slovačka, koji će od 18 sati odmjeriti snage, a u međuvremenu stigli su početni sastavi za duel Rumunije i Ukrajine koji se igra na Alijanc Areni u Minhenu.

Rumunija: Nita, Ratiu, Dragušin, Burka, Banku, M. Marin, Man, Stanku, R. Marin, Koman i Draguš.

Ukrajina: Lunjin, Konoplja, Zabarnji, Matvijenko, Zinčenko, Stepanenko, Šaparenko, Cigankov, Sudakov, Mudrik i Dovbik.

Rumunija i Ukrajina su posljednju međusobnu utakmicu odigrali još 2016. godine. Bio je to prijateljski susret u kojoj je viđena prava golijada. Čak sedam golova i trijumf Ukrajine rezultatom 4:3.