EURO 2024

Fulkrug spasio Njemačku u nadoknadi: "Elf" osvojio grupu A, Mađarska srušila Škote u 100. minuti

Švicarska Njemačka - Avaz
Švicarska - Njemačka - Avaz
+5

23.6.2024

Fudbaleri Švicarske i Njemačke remizirali su u 3. kolu grupe A Evropskog prvenstva s 1:1.

Švicarci su bili na pragu iznenađenja, vodili su od 29. minute, ali je slavlje pokvario rezervista Niklas Fulkrug (Niclas Fullkrugr).

Nijemci su bili favoriti u ovom susretu, očekivalo se da će "Elf" trijumfovati u Frankfurtu, ali su Švicarci imali druge planove.

Prvi put se mreža zatresla u 17. minuti kada je Robert Andrih (Andrich) matirao Jana Zomera (Yan Sommer), ali je gol poništen zbog prekršaja u začetku akcije.

Švicarska je do gola došla u 29. minuti kada je Endoje (Ndoye) iskoristio centaršut s lijeve strane i pogodio mrežu Manuela Nojera (Neuer).

Dvije minute kasnije mogao je povisiti na 2:0, ali je šut otišao tik pored stative.

Vodili su Švicarci sve do 92. minute, ali se onda ukazao rezervista Fulkrug i svojim pogotkom spasio "Elf" poraza, te mu sačuvao prvo mjesto u grupi A.

Statistika s utakmice Švicarska - Njemačka. Sofascore za Dnevni avaz

U narednu rundu ide i Švicarska kao drugoplasirana. U drugom meču ove grupe Mađarska je pobijedila Škotsku (1:0).

Statistika: Švicarska - Njemačka

Taj duel obilježila je prava drama jer je Barnabas Varga imao sudar s golmanom Škotske Angusom Ganom (Gunn).

S utakmice Škotske i Mađarske. UEFA

Ostao je bez svijesti, nakon čega je na nosilima prebačen u bolnicu.

Zbog toga je ovaj susret bio duže produžen, a u desetoj minuti nadoknade trijumf Mađarskoj donio je rezervista Kevin Čobot (Csoboth).