CEV ZLATNA LIGA

Velika borba bh. odbojkašica i poraz od favorizovane Švedske

Odbojkašice BiH. CEV

31.5.2023

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubile su na neugodnom gostovanju kod Švedske 3:1 (25:22, 26:24, 22:25, 25:22).

Bh. odbojkašice su, iako u podmlađenom i izmiješanom sastavu, pružile odličan otpor favorizovanom domaćinu.

Prvi set je ponudio veliku borbu, ali je na kraju on otišao u korist Šveđanki 25:22. U drugom setu je odlučila razlika 26:24.

Velika borba našim odbojkašicama se isplatila u trećem setu koje su privele u svoju korist sa 25:22.

Bh. igračice su pružile jak otpor i u četvrtom setu, ali su Šveđanke uspjele slaviti sa 25:22.

Naše odbojkašice su u prva dva meča upisale poraze u gostima od Belgije i Švedske, a sada iste selekcije dočekuju u Zenici.