SKIJANJE

Švicarkinje izdominirale u spustu Val-d'Isereu, Muzaferija bila 47. zbog problema sa skijama

Nažalost rezultat je dobrim dijelom takav i zbog tehničkih problema s pripremom skija za ovu trku, poručila je bh. skijašica

Muzaferija: Imala tehničke probleme. Instagram / Agency Room

16.12.2023

Takmičarke iz Švicarske Jasmine Fluri (Flury) i Joana Haelen (Haehlen) dominirale su u utrci spusta u francuskom Val-d'Isereu, dok je naša Elvedina Muzaferija završila na 47. mjestu.

Lošem nastupu bh. predstavnice kumovali su i problemi sa skijama.

- Ne mogu biti zadovoljna, jer znam da mogu bolje. Nažalost rezultat je dobrim dijelom takav i zbog tehničkih problema s pripremom skija za ovu trku. Staza je teška i jako duga.Sutra nas očekuje Super-G, nadam se i bolji plasman - rekla je Muzaferija.

Inače, Fluri je spust završila s vremenom 1:43.47, 22 stotinke prije sunarodnjakinje Haelen. Na trećem mjestu bila je Kornelija Hueter (Cornelia Huetter) iz Austrije koja je za pobjednicom kasnila 24 stotinke.