SVJETSKA BRONZA

Trenutak ponosa i sreće: Pogledajte dodjelu medalje Lani Pudar

Naše plivačko čudo nastavilo je briljirati i ostvarivati vrhunske rezultate

15.2.2024

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar osvojila je svjetsku bronzu, a pola sata nakon utrke uručena joj je nova medalja.

Fenomenalna Lana je danas osvojila bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Kataru u disciplini 200 metara delfin. Utrku je završila s vremenom 2:07.92.

Zlato je pripalo Britanki Lauri Stefens (Stephens) koja je briljirala od samog početka (2:07.35). Iza nje je ostala Helena Rosendahl Bah (Bach) s vremenom 2:07.44.

Nakon utrke je uslijedio trenutak ponosa za Lanu Pudar, ali i sve u Bosni i Hercegovini.

Uz zastave Velike Britanije i Danske, zaviorila se i zastava Bosne i Hercegovine.

Što se Lane Pudar tiče, naše plivačko čudo nastavilo je briljirati i ostvarivati vrhunske rezultate.

Kakav je biser bh. sporta dovoljno govori podatak da joj je ovo 19. medalja na velikim takmičenjima, a prva na Svjetskom prvenstvu u seniorskoj konkurenciji.