Džumhur prekinuo sjajnu seriju porazom od Krajinovića

Meč je trajao jedan sat i 39 minuta

Džumhur: Poraz od Krajinovića. AFP

I. Ć.

4.2.2022

U okviru četvrtfinala ATP turnira iz serije 250 u Monpeljeu Damir Džumhur je poražen od srbijanskog reprezentativca Filipa Krajinovića.

Rezultat je glasio 2:0 u setovima (7:5 i 6:2) za Krajinovića, a meč je trajao jedan sat i 39 minuta.

Nakon velike borbe i izgubljenog prvog seta, bh. reprezentativac je posustao u nastavku susreta i dodatno olakšao Filipu plasman u narednu rundu takmičenja.

Srbijanski reprezentativac će u polufinalu za protivnika imati boljeg iz meča Aleksandar Bublik (Alexander) - Roberto Bautista-Agut.

Džumhur je u glavni žrijeb Monpeljea stigao pobjedama protiv Zizua Bergsa (Zizou) i Ernestsa Gulbisa u kvalifikacijama, da bi na glavnom turniru pobijedio Aleksa Molčana (Molcana) i 21. reketa svijeta Nikoloza Basilašvilija (Basilashvili).