Džumhur zaustavljen na startu kvalifikacija za turnir u Roterdamu

Meč je trajao jedan sat i 59 minuta, a završen je nakon tri odigrana seta

Džumhur: Poraz od Laksonena. AFP

I. Ć.

5.2.2022

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur ispao je u prvom krugu kvalifikacija za ATP turnir u Roterdamu, a bolji od njega bio je Henri Laksonen (Laaksonen) rezultatom 2:1 (6:3, 6:7, 6:1).

Meč je trajao jedan sat i 59 minuta.

Laksonen, 86. teniser na ATP listi, napravio je brejk u prvom setu nakon što prethodno Džumhur nije iskoristio svoje šanse da oduzme servis protivniku. Na kraju je set završio rezultatom 6:3.

U drugom setu gledali smo povratak bh. tenisera. Igrao se taj-brejk, a Džumhur je na kraju slavio rezultatom 7:5.

Očekivao se preokret Damira u ovom meču, međutim, nije sve išlo po planu.

Džumhur je u nastavku propustio dvije brejk lopte, a kasnije je Švicarac oduzeo servis i to je još jednom učinio u šestom gemu te je dobio set sa visokih 6:1, a time i stavio tačku na ovaj meč sa 2:1.

Bh. teniser je prethodnih dana imao sjajne nastupe u okviru turnira u Monpeljeu.

Prvo je imao uspješne kvalifikacije, da bi kasnije uspio dobiti i 21. reketa svijeta Nikoloza Basilašvilija (Basilashvili). Na putu do finala spriječio ga je Filip Krajinović.