TOKOM MEČA SA SINEROM

Đoković vodio novi "rat" sa publikom: Pokazivao im da plaču, a uputio je i sočne psovke

Đoković: Odgovor na provokacije. Screenshot

14.7.2023

Novak Đoković plasirao se u finale Vimbldona pošto je u polufinalu bez većih problema trijumfovao protiv Janika Sinera (Jannik Sinner) sa 3:0.

Đoković je po setovima bio bolji sa 6:3, 6:4 i 7:6, a za titulu će igrati protiv boljeg iz duela Karlosa Alkaraza (Carlos Alcaraz) i Danila Medvedeva.

Osim što je imao borbu na terenu sa Sinerom, Đoković je vodio "rat" i sa publikom.

Publika ga je pokušala ometati skandiranjem njegovom najljućem rivalu Rafaelu Nadalu.

Bilo je to u trećem setu pri rezultatu 4:5 kada je Đoković bio u nezgodnoj situaciji. Imao je 15:40, ali je spasio dvije brejk lopte i uspio okrenuti gem u svoju korist.

Nakon toga se okrenuo prema publici i pokazao im da brišu suze. Uputio je i psovke onima koji su ga vrijeđali.

Inače, Đoković je imao i zanimljivu situaciju početkom drugog seta. Pri rezultatu 2:1 i 15:15 Novak je glasno zastenjao zbog čega je sudija dosudio poen u korist Sinera.

Đoković je bio u šoku, a sudija je odluku opravdao navodeći da je Novak predugo stenjao nakn udarca i da je tako ometao svog protivnika.