KRAJ ZA NOVAKA

Šok u Monte Karlu: Kasper Rud izbacio Đokovića i plasirao se u finale

Đoković je došao u Monte Karlo da po treći put osvoji turnir, ali na put mu je stao Rud

Kraj za Đokovića. AP

13.4.2024

Norveški teniser Kasper Rud (Casper Ruud) napravio je veliko iznenađenje i u polufinalu Mastersa u Monte Karlu pobijedio Novaka Đokovića.

Rud je osvojio prvi set sa 6:4. Đoković je loše otvorio meč, što je Norvežanin iskoristio i došao do prednosti.

Međutim, Novak je drugi set superiorno osvojio, izgubivši svega jedan gem.

Treći set je bio preslikan kao prvi. Đoković loše počinje, što Rud koristi. Međutim, Novak se uspio vratiti i izjednačiti, ali je u završnici ipak bio bolji Norvežanin.

Kasperu Rudu je ovo prvi put u karijeri da je pobijedio Novaka Đokovića.

Rud se plasirao u finale gdje će igrati protiv Stefanosa Cicipasa (Tsitsipas) koji je ranije danas bio bolji od Janika Sinera (Jannik Sinner).

Tok meča

Đoković - Rud: 4:6, 6:1, 4:6

Treći set

4:6 - Kraj! Rud pravi brejk i pobjeđuje Novaka Đokovića!

4:5 - Rud je preživio nalet Đokovića i došao do jako bitnog gema.

4:4 - Veliki povratak Đokovića, izjednačio je rezultat u odlučujućem setu.

3:4 - Brejk! Superioran povratak Đokovića u ovaj meč, ponovo je u igri za finale.

2:4 - Đoković se ne želi predati, smanjuje zaostatak za Norvežaninom.

1:4 - Rud je siguran na svom servis gemu.

1:3 - Đoković koristi svoj servis i dolazi do prvog gema u ovom setu.

0:3 - Veliki problemi za Đokovića! Rud je potvrdio osvojeni brejk i sada ima veliku prednost.

0:2 - Brejk! Rud odlično počinje treći set, oduzeo je servis gem Đokoviću.

0:1 - Rud bez problema otvara set sa servis gemom.

Drugi set

6:1 - Đoković furiozno osvaja drugi set i dolazi do izjednačenja.

5:1 - Novi brejk Đokovića! Na pragu je od osvajanja drugog seta.

4:1 - Đoković bez problema na svom servis gemu.

3:1 - Mogao je Đoković do novog brejka, ali se Rud uspio spasiti i osvojiti prvi gem u ovom setu.

3:0 - Odlično je Đoković otvorio ovaj set. Gem je osvojio bez izgubljenog poena i potvrdio brejk.

2:0 - Brejk! Đoković je oduzeo prvi gem Ruda na njegov servis.

1:0 - Đoković otvara drugi set servis gemom koji je osvojio bez problema.

Prvi set

4:6 - Rud ne griješi i osvaja prvi set!

4:5 - Đoković je osvojio servis gem i ostao u životu u prvom setu.

3:5 - Kasper Rud je trećim asom osvojio osmi gem. Došao je na korak od osvajanja seta.

3:4 - Đoković je sigurnim servis gemom potvrdio brejk koji je oduzeo Rudu.

2:4 - Vraća se Novak! Odmah je uzvratio brejk i smanjuje zaostatak.

1:4 - Problem za Đokovića! Kasper Rud je stigao do drugog brejka.

1:3 - Đoković je imao šansu da dođe do brejka. Vodio je 30:00, ali je onda Rud napravio seriju poena i došao do servis gema.

1:2 - Smanjuje Novak rezultat. Pri rezultatu 40:15 odservirao je as i najavio bolju igru u nastavku meča.

0:2 - Sigurno djeluje Rud u ovim trenucima. Savršeno je odservirao Norvežanin i stekao značajnu prednost

0:1 - Nije počelo kako treba. Novak je poveo sa 30:15, ali je dozvolio protivniku da zaradi prvi brejk.

Prvi će servirati Novak Đoković.

Đoković se u polufinale ATP Mastersa u Monte Karlu plasirao pobjedivši Aleksa De Minora (Alex De Minour) rezultatom 2:0.

Ono što je za Novaka bilo dobro, i pored toga što se otežano kretao i teško odisao, uspijevao je da pronađe način da održi ritam igre. Tako, uslijedila je neizvjesna završnica u kojoj se Novak bolje snašao i upisao trijumf.

Njegov rival Kasper Rud je do polufinala stigao pošto je eliminisao Francuza Iga Ambera (Hugo Humbert).

Podsjetimo, Đoković je do sada dva puta osvajao Monte Karlo.