ŠPANAC POKORIO PARIZ

Drama u pet setova: Karlos Alkaraz srušio Zvereva i osvojio Rolan Garos

S finala Rolan Garosa. AP

9.6.2024

Meč za Gren slem titulu mora biti spektakularan. Tako je bilo i danas u sjajnom okršaju Aleksandra Zvereva (Alexander) i Karlosa Alkaraza (Carlos Alcaraz) u finalu Rolan Garosa koji je pripao Špancu (3:2).

Po setovima je bilo 6:3, 2:6, 5:7, 6:1 i 6:2 za Karlosa Alkaraza koji je slavio nakon više od četiri sata igre.

Španac je fantastično otvorio meč. Prvi set je išao po njegovim notama, a ključnu prednost napravio je u petom gemu, na servis Zvereva kada je osvojio brejk.

Bila je to prednost koju je zadržao do kraja, a set je dovršio još jednim brejkom i rezultatom 6:3.

Ako je prvi set išao onako kako je htio Alkaraz, u drugom je doživio šok. Baš kao i Alkaraz u prvom, Zverev je napravio brejk u petom gemu, a onda nanizao još tri gema i suvereno osvojio set s 6:2.

Treći set je donio pravu dramu. Kada je Alkaraz osvojio brejk za 4:2, činilo se da će osvojiti set.

Servirao je za set, a onda se probudio Zverev i napravio mu berejk za 5:4.

Nijemac je potvrdio brejk, pa osvojio još jedan i onda uzeo treći set za preokret na "Filip Šatrijeu".

Ono što mu je protivnik uradio u prethodnom setu kao da je naljutilo Alkaraza koji je agresivno krenuo. Napravio mu je čak tri brejka i osvojio set s 6:1.

Na krilima sjajne završnice prošlog seta, Alkaraz je napao i u odlučujućem petom. Rano je došao do brejka, oduzeo je drugi gem Zverevu. Drugi brejk osvojio je s nulom za 5:2, a onda je iskoristio servis i došao do pobjede.

Alkarazu je ovo četvrti Gren slem naslov, prvi Rolan Garos, dok Zverev i dalje čeka na svoju prvi.

Podsjetimo, Alkaraz je i prošle godine igrao finale Rolan Garosa, ali ga je tada pobijedio Novak Đoković.